Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
Bir Çöküşün Öyküsü

Bir Çöküşün Öyküsü

Stefan Zweig
İş Bankası Kültür Yayınları
Kidega'nın "Bir Çöküşün Öyküsü" Kitap Yorumu
Derin bir psikolojik araştırmanın sonucu olan ve akılcı sosyolojik tespitleriyle zihinlerde yer eden bir Stefan Zweig eseri... Adıyla müsemma bu hikayenin kahramanı 18. yy'da yaşayan aristokrat bir kadın olan "Madame de Prie". İktidarı, ihtişamı ve ihtirası tatmış bir kadının ansızın uzaklaştırılmasıyla içine girdiği bunalım ve çaresizlik daha iyi anlatılamazdı. Kendinizi karakterle özdeşleştirmeden okuyamayacağınız, sizi bir kara delik gibi içine çeken muhteşem bir eser.

Bu son derece çarpıcı çöküş öyküsü, XV. Louis döneminde Fransız sarayında epey etkili olmuş aristokrat bir kadının gerçek yaşamına dayanır. Madame de Prie günün birinde gözden düşer ve kral tarafından Normandiya’ya sürülür. İktidar sahibi ve ilgi odağı olduğu hareketli ve eğlenceli Paris günlerinden sonra, ne kadar süreceği belli olmayan, kendisiyle baş başa kalacağı bir sürgün dönemi beklemektedir onu. Ancak iktidar savaşları, entrika ve eğlenceden ibaret boş saray hayatı varoluşuna anlam katan tek şeydir. Hem kendini hem çevresindekileri sürekli kandırma eğilimindeki bu sığ ve kibirli kadın, malikânesinde gösterişli eğlenceler düzenleyerek Paris’teki hayatını yeniden canlandırmaya çalışır. Giderek mantıklı düşünme yetisini bütünüyle yitiren Madame de Prie, yeniden bütün dikkatleri üzerine çekebilmek için inanılmaz bir plan yapar.

Stefan Zweig Kitapları
6,00 ₺ %36
3,85 ₺
1 günde kargoda
Favorilerime Ekle

Kitap Ayrıntıları

Türü : Edebiyat , Öykü
ISBN : 9786053329527
Kapak : Ciltsiz
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Boyut : Normal
Sayfa Sayısı : 56
Basım Tarihi : 2018
Çevirmen : Regaip Minareci
Editör : Gamze Varım
Stefan Zweig

Stefan Zweig Hakkında

Stefan Zweig Kimdir?Stefan Zweig 1881 yılında Viyana, Avusturya’da dünyaya gelmiştir. Oyun yazarı, romancı, gazeteci ve biyografi yazarıdır. Babası varlıklı bir sanayici olan Stefan küçük yaşlard...

"Bir Çöküşün Öyküsü" Kitabı Hakkında Yorumlar

Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.