Bir Dağ Nasıl Söylerse Öyle: Cahit Zarifoğlu

Hüseyin Yorulmaz, M. Fatih Andı

Kitap Açıklaması

Şairliği, pek çok türde eser verdiği nasirliği ve vefatının üstünden otuz yıldan fazla zaman geçmiş olmasına rağmen süregelen yoğun etkisiyle Cahit Zarifoğlu, hiç kuşkusuz Türk edebiyatının en önemli isimlerinden biridir.

Editörler M. Fatih Andı ve Hüseyin Yorulmaz'ın ilk defa 2017'de, Zarifoğlu'nun 30. vefat yıldönümü vesilesiyle okura sunduğu Bir Dağ Nasıl Söylerse Öyle; Türk şiirinin bu "zarif şairi"yle ilgili, her biri belli açılardan Zarifoğlu'ndan etkilenip beslenmiş önemli şair, yazar ve akademisyenlerce kaleme alınan yazılardan oluşuyor.

Sanatı, hayatı, düşüncesi, şahsiyeti ve tesiriyle Cahit Zarifoğlu'na dair kapsamlı bir başvuru kaynağı olan Bir Dağ Nasıl Söylerse Öyle; aynı zamanda, M. Fatih Andı'nın da belirttiği üzere, kardeşlerinin bir "Ağabey"e duyduğu minnet ve vefayla vücuda getirilmiş bir anıt.

"Bir dağ, eteğinden seyredilince değil, belirli bir mesafenin teşkil ettiği perspektiften bakılınca daha iyi görülür ve oturduğu coğrafya içindeki heybeti daha iyi anlaşılır. Zarifoğlu da edebiyat dünyamızda böyle bir konum ve etkinin sahibidir."Hüseyin Yorulmaz Kitapları

42,00 ₺ %20
33,60 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786050676242
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 472
Basım:
Ebat: 13,5x21 cm
Editör: Kadir Daniş
Ağırlık: 472
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.