Bir Delinin Anıları (Cep Boy)

Gustave Flaubert
1 kişi

Kitap Açıklaması

Bir Delinin Anıları, çağının ötesinde bir kalemin ve edebî derinliğin habercisi gençlik eserlerinden. Flaubert'in henüz on yedi yaşındayken kaleme aldığı roman, kimilerine göre aşka adanmıştır. Kimileriyse "anomali" hayat tarzının manifestosu olarak görür onun satırlarını.

Fransızca aslından çevrilen bu otobiyografik kurgu, onun çalkantılı duygu dünyasının da bir tezahürü: "Daha gençken, yaşlanmıştım.

Yüreğim kırışıklıklarla kaplanmıştı. Hâlâ dinç, coşkulu, inançlı ihtiyarlarla karşılaştıkça, böylesine gençken, hayattan, aşktan, utkudan, Tanrı'dan, var olan ve olabilecek her şeyden bu denli düş kırıklığına uğramış birine döndüğüm için kendi hâlime acı acı gülmekteydim… Uçurumun kenarına vardığımdaysa gözlerimi kapadım… İçine düştüm."Gustave Flaubert Kitapları

Kitap Ayrıntıları
Türü: Edebiyat, Roman
Orijinal Başlık: Memories D’un Fou
ISBN: 9786056978357
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 93
Basım:
Ebat: 10,5x15 cm
Çevirmen: Orhan Baltacıgil
Ağırlık: 93
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
  • Adem Boyraz (07.05.2020)

    Edebi yönden inceleme yapamam belki ama kitap okunabilir diye düşünüyorum. 38. sayfaya kadar karmakarışık bir betimleme yoğunluğundan olaya giremeyip sıkılmıştım ama yazar kendi de 38.sayfadan sonra hikayenin başlayacağını belirtip devam ediyor. Biraz aristokrat kesime ve biraz hayata karşı sitem ve genellikle erken yaşta başlayan aşk acısını anlatan anı defteri gibi.