Bir Dinozorun Anıları

Mina Urgan
Yapı Kredi Yayınları

İngiliz edebiyatı "duayenimiz" Mina Urgan, Bir Dinazorun Anıları'nda açıkyürekli, yalın ve naif bi dille anlatıyor, kendini, çevresindekileri ve bir coğrafyada olan biteni... Halide Edip, Necip Fazıl, Abidin Dino, Neyzen Tevfik, Sait Faik, Yahya Kemal, Ahmet Haşim, Atatürk ve başka pek çok isimle zenginleşmiş bir ömrü... "Oğuz Atay'ı ayaküstü ve o kadar az gördüm ki, onunla ilgili ancak bir tek izlenim edindim: Koskocaman bir kediye benziyordu tıpkı. Çok kocaman ve çok güzel bir kediye öyle benziyordu ki, ona elimi uzatınca 'miyaaav' diyeceğini sandım. Miyavlayacağı yerde 'tanıştığımıza memnunum' deyince şaşırıp kaldım." Mina Urgan'ın anılarını bazen coşkuyla bazen buruklukla ama hep gülümseyerek okuyacaksınız.

Mina Urgan Kitapları
28,00 ₺ %35
18,20 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
50 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava

Kitap Ayrıntıları

ISBN: 9789753638329
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 353
Basım: Ocak 2019
Ebat: 13,5x21 cm
Mina Urgan

Mina Urgan Hakkında

Mina Urgan, 1 Mayıs 1915 yılında İstanbul'da dünyaya gelmiştir. Şimdiki adı Robert Koleji olan Arnavutköy Amerikan Kız Kolejindeki öğreniminden sonra İstanbul üniversitesi Edebiyat Fakültesi Fransız F...

Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
  • Adem Kara (01.03.2019)

    Huxley, Shakespeare ve Melville çevirileri, yine Hamlet incelemesi, Virginia Woolf ve Lawrence biyografileri ile de tanıyoruz Mina Urgan’ı. • Bir Dinozorun Anıları ve Gezileri adıyla iki cilt halinde yayımlanıyor aslında. Burada onun ülkemize ve ülkemizdeki yaşanmışlıklarına şahit olacaksınız. • Künyesinde de gördüğünüz üzere Atatürk’ten Yahya Kemal’e, Neyzen’den Sait Faik’e kadar çok değişik sanat dallarındaki kişilerle karşılaşmalarını da okuyacaksınız satır aralarında. • Bunu yaparken o kadar samimi o kadar içten ve doğal ki Mina Urgan... • İnandıkları ve inanmadıklarını cesurca dile getirebilen bir profesör o. Okuyunuz. Fazlasıyla faydalanıp tat alacaksınız.