Bir İdam Mahkumunun Son Günü (CİLTLİ)

Victor Hugo
1 kişi
Kidega'nın Bir İdam Mahkumunun Son Günü (CİLTLİ) Kitap Yorumu
Bir idam mahkumunun son saatlerini anlatan insanın içinde derin izler bırakan bir kitap. Victor Hugo idam cezasına sert bir şekilde karşı çıktığı bu kitabı ilk olarak isimsiz yayımlanmıştır. Yazıldığı dönemde halkın idam cezalarını keyifli bir etkinlik olarak görüp meydanlara akın etmesine bir eleştiri, bunun topluma hiç bir faydası olmadığına yönelik bir açıklamasıdır. Psikolojik tahlilleriyle sizi idam mahkumunun son saatlerini yaşatacak, asla unutamayacağınız kadar derinden sarsacak bu kitabı mutlaka okumalısınız.

Kitap Açıklaması

Victor Hugo (1802-1885): Fransız edebiyatının en ünlü yazarlarından biri olan sanatçı, edebi ününü şiirleri ve oyunları ile kazandı. Romantik akımın en tanınmış adları arasında yer aldı. Toplumsal sorunlar ve politikayla yakından ilgilendi, 1848 ayaklanmalarının ardından Kurucu Meclis’e katıldı, daha sonra milletvekilliği yaptı, l’Evénement adlı bir gazete çıkardı. 1852’de Louis Bonaparte’ın imparatorluğunu ilan ettiği hükümet darbesine karşı çıktığı için sürgün edildi. Cezası 1859’da sona erdi, fakat imparatorluk yıkılana kadar gönüllü olarak sürgünde kaldı, 1870’de Fransa’ya döndü. 1871’de Paris Komünü’nü desteklemese de komüncüleri savundu. Victor Hugo 1829 yılında yayımladığı Bir İdam Mahkûmunun Son Günü adlı romanıyla idam cezasına taviz vermez bir tavırla karşı çıktı. Klasik edebiyatın şaheserleri arasında yer alan Notre-Dame’ın Kamburu ve Sefiller adlı romanlarıyla dünya edebiyat tarihine geçti.

Victor Hugo Kitapları
35,00 ₺ %30
24,50 ₺
1 günde kargoda
75 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Orijinal Başlık: Le Dernier Jour D'un Condamne
ISBN: 9786053609896
Kapak: Ciltli
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 136
Basım:
Ebat: 125x205 cm
Çevirmen: Volkan Yalçıntoklu
Ağırlık: 152
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
  • oğuz karataş (06.01.2018)

    daha önce hiç karşılaşmadığım bir duyguyla karşılaştırdı beni. korkuya çok benziyor ama değil. kitap boyunca empatiden kaçtım başaramadım. asla ama asla unutmayacağım o sözleri saat 4