Bir’in Sırrı (Özel Baskı)

Kemal Ural

Kitap Açıklaması

En önemli noktalama işaretidir soru işareti. En sarsıcı sorularsa insanın kendiyle baş başa yaşadığı yerde sorulur; iç dünyasında... Peki, neden soru sorar kendine insan? Yüzleşmek istediği bir cevap mı vardır, kendine itiraf etmediği. Kemal Ural "Bir'in Sırrı"nda, inanç ve inançsızlık vadileri arasında gidip gelen insanın tereddütlerini kucaklıyor. Kucaklıyor, diyoruz; çünkü hayatın anlamını arayan ya da anlam veremeyenleri yargılamıyor kitap. Dahası insanın asırlarca içinde sürüklendiği ırmağa bir dal uzatıp tutunmasını istemiyor sürüklenenlerden; elinizdeki küreklere işaret ediyor yalnız.

"Düşüncenin ilk yapacağı şey, evrendeki birliği, Bütün'le Parça'nın iç içeliğini görmek, dış görünüş üstünden perdeyi aralayıp hakikati sezmekir. Bilmek, Bütün'ü kavramaktır. Bütün kavranmazsa parçalar gözden kaçar." diyor Kemal Ural.

"Bir'in Sırrı" görerek, bilerek, farkında olarak yaşamak isteyenlerin elinden bırakmayacağı bir kitap. Bu kitap, hayatın fotoğrafını "sonsuz gerçeğin" sınırına taşımaya çalışıyor.Kemal Ural Kitapları

70,00 ₺ %30
49,00 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786054498420
Kapak: Ciltli
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 523
Basım:
Ebat: 16x215 cm
Editör: A. Ali Ural
Ağırlık: 902
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.