Bir Kişi Bir Yerde

Otizmli Bir Kızın Olağanüstü Otobiyografisi

Donna Williams

Kitap Açıklaması

Donna Williams, bizlere sadece otizmli olmanın değil, aynı zamanda da insan olmanın ne demek olduğunu öğretmektedir.

New York Times

Uluslararası bir bestseller olan Hiç Kimse Hiçbir Yerde kitabının devamı niteliğinde olan Bir Kişi Bir Yerde isimli kitap, Donna Williams'ın dünyaya doğru olan yolculuğunda bizleri daha da derinlere sürüklemektedir. Onun dünya ile olan savaşı en nihayet son bulmuştur ancak hayatının parçalara ayrılmış hali de tüm çevresini kaplamış durumdadır.
Donna, psikiyatr ile yaptığı seanslarda ortaya çıkan komik ancak aynı zamanda da yürek parçalayan bilinçlenmesi sonucu, neler yaşadığını daha iyi anlayabilmiş, duyusal sorunlarının, bilgi açısından aşırı yüklenmesinin ve kendisini dünyaya tamamen kapamasının sebeplerini farkına varabilmiştir. Donna, otizmli çocuklar ve kendisi gibi otizmli yetişkinler ile çalışarak diğer insanların arasında var olmayı öğrenip kendi kişiliğini bulurken, bizler de onunla birlikte yolculuk etmekteyiz.
Bir Kişi Bir Yerde, Donna'nın hikayesine, dokunaklı ancak aynı zamanda da gülümseten kendi sesi ile devam etmektedir.
Donna Williams, 1963 yılında Avustralya'da dünyaya gelmiştir. İki yaşında iken yapılan değerlendirmede, psikolojik açıdan rahatsız olarak tanımlanmış ve tüm çocukluk çağında defalarca işitme testlerine maruz bırakılmıştır. 1990 yılında ise otizm teşhisi almıştır. Bugün kendisi, dokuz adet yayınlanmış kitabı bulunan uluslararası bir yazar, ressam, bestekar ve yapımcıdır. Dünyada otizm konusunda en tanınmış isimlerden biri olan Donna Williams, aynı zamanda da uluslararası alanda aranan bir konuşmacı, bir öğretmen ve otizm danışmanıdır.33,33 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
Türü: Edebiyat, Roman
ISBN: 9786058599130
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 218
Basım:
Ebat: 16x23 cm
Çevirmen: Esra Şeker Baggio
Ağırlık: 218
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.