Bir Mucize Tut İçinde

Mustafa Kıran

Kitap Açıklaması

İnsanoğlu hayatının büyük bir bölümünü, başına gelenlerden başkalarını sorumlu tutarak geçirir. Sürekli hatalarına mazeret arar, bulur da hatta ve kendi bile inanır. Bu daha çocukluktan başlar. Vazoyu kardeşimiz ittiği için kırmışızdır, okulda öğretmen bize taktığı için zayıftır notumuz, patron saç modelimize sinir olduğu için terfi ettirmez ya da vapuru vaktinden önce kalktığı için kaçırırız. Daha örnek istiyorsanız eminim ki kendi içinizden çıkartabilirsiniz.

Hayatımızın olumlu dönemleri ise tamamen bizden kaynaklanmaktadır, katıksız tüm başarı bize aittir. Her şeyi yeteneklerimiz ve üstün zekamızla halletmişizdir.

Oysa başarının da başarısızlığın da nedenleri muhtelif olup bunların bazıları bizlere, bazıları da başkalarına aittir. İşin püf noktası, bu sonuçlandırmayı yaparken içimizdeki aynaya ne kadar baktığımızdır.

Gelin hep birlikte "İçimizden bir mucize tutalım" ve gerçekten mucize olan hayatımızı daha anlam dolu yaşayalım, zamanı gelip de "ölümü hak ettiğimizde" arkamızda sözü edilecek bir yaşam bırakalım.

 

Mustafa Kıran Kitapları
11,57 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
Türü: Edebiyat, Deneme
ISBN: 9789944174541
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 336
Ebat: 13,5x20 cm
Ağırlık: 336
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.