Bir Sabah, Bir Dakika

Sarah Rayner

Kitap Açıklaması

Bazen sadece bir dakika bütün hayatı değiştirmeye yetebilir.

Brighton-Londra hattı. 07.44 treni. Vagonlar her gün aynı güzergâhı kullanan yolcularla dolu.

Bir kadın makyaj yapıyor. Diğeri etrafındakileri gözlemliyor. Bir karı koca birbirlerine sevgi gösterisinde bulunuyor. Başka bir vagondaysa bir kadın, elindeki magazin dergisinin ışıltılı sayfalarını karıştırıyor.

Sonra birden her şey değişiyor; bir adam kalp krizi geçiriyor ve kurtarılması mümkün değil. Tren duruyor, ambulans geliyor...

O sabah 07.44 trenindeki en az üç yolcu için hayat bir daha asla eskisi gibi olmayacak.

Lou bir adamın son dakikalarına tanıklık etti ve trenin uzun süre hareket edemeyeceğini öğrenince Anna'yla bir taksiyi paylaştı. Anna ise Karen'ın en yakın arkadaşı.

Peki ya Karen kim? Karen, ölen adamın karısı.

Bu kader yolculuğundan sonraki haftanın hikâyesini anlatan Bir Dakika, Bir Sabah, aşka, kaybın acısına, aileye ve her şeyden çok dostluğa dair çarpıcı bir roman. Hepimize şunu hatırlatıyor: Bazen dünya sadece bir dakikada değişir ama her şeye rağmen hayat devam eder.

"Bu kitabı bir nefeste içinize çekmek isteyeceksiniz."

- Easy Living

"Sizi ilk sayfadan içine çekip bırakmayan kitaplar vardır ya hani? İşte Bir Dakika, Bir Sabah da o kitaplardan. Etkisi geçmeyen, zihninizin arka planında asılı kalan bir hikâye. Dostluk, aşk, keder, kayıp ve yeni başlangıçlar… Sarah Rayner'ın bu müthiş romanında bunların hepsi var. Mendil almak için uzanırken bile kitabı elinizden bırakmanız çok zor."

- Sussex News

"Sizi hem güldürecek hem ağlatacak, yakınlarınıza onları ne kadar çok sevdiğinizi söylemek isteyeceksiniz, içinizden bu kitabı bütün arkadaşlarınıza hediye etmek gelecek."

- Tatiana de Rosnay

"Sürükleyiciliğiyle sizi içine çekerken duygularınızın tam kalbine hedef alacak bir hikâye. Kaybın ve yasın acısını, aile sırlarını ve trajik bir olayın insanın kendisine karşı dürüst olmasını nasıl sağladığını anlatıyor."

- Easy Living

"Bu hikâye ölümü ve kayıpları olduğu kadar ilişkileri, umudu ve ikinci baharları da yansıtıyor. Bize verdiği en değerli ders şu: Hepimizin tek bir hayatı var."

- Booklist36,94 ₺ %30
25,86 ₺
Tedarik Süresi: 3 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Türü: Edebiyat, Roman
Orijinal Başlık: One Moment, One Morning
ISBN: 9786052991930
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 384
Basım:
Ebat: 13,5x21 cm
Çevirmen: Mine Atafırat
Editör: Tüvana Zararsız
Ağırlık: 384
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.