Birlikte Yaşamaya Ara Verilmesi

Türk ve İsviçre Medeni Kanunlarına Göre

Canan Yılmaz

Kitap Açıklaması

Türk ve İsviçre Medeni Kanunlarına Göre Birlikte Yaşamaya Ara Verilmesi adlı bu çalışma, birlikte yaşamaya ara verilmesi kurumu ve bu kurumla bağlantılı evlilik birliğini koruyucu tedbirler; Türk ve mehaz İsviçre hukuku ile karşılaştırmalı olarak ve özellikle İsviçre Medeni Kanunu'nda bu alanda yapılan son revizyonların yanısıra İsviçre'de 01. 01. 2017 tarihinde yürürlüğe girecek olan yeni revizyon ışığında incelenmiştir.

Çalışmada, anılan revizyonlar çerçevesinde yapılan değişikliklerin birlikte yaşamaya ara verilmesi ve sonuçları üzerindeki doğrudan ve dolaylı etkileri değerlendirilmiş, konunun irdelenmesinde teori ve uygulamanın birlikte dikkate alınmasına çalışılarak, bu doğrultuda İsviçre Federal Mahkemesi ve Yargıtay kararlarına da yer verilmiştir.

Konu Başlıkları

Birlikte Yaşamaya Ara Verilmesinin Amacı, Uygulama Alanı ve Ayrı Yaşamayı Haklı Kılan Sebepler
Birlikte Yaşamaya Ara Verilmesinin Sonuçları
Birlikte Yaşamaya Ara Verilmesi Halinde Uygulama Alanı Bulan Diğer (Dar Anlamda) Tedbirlerin Değişen Şartlara Uyarlanması veya Kaldırılması (TMK. M. 200)
Boşanma Davasında TMK. m. 169'da Öngörülen Geçici Önlemler İle TMK. m. 197'nin Uygulama Alanları Arasındaki İlişki
TMK. M. 197 Çerçevesinde Birlikte Yaşamaya Ara Verilmesi İle 6284 Sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun Arasındaki İlişki82,00 ₺ %8
75,44 ₺
Tedarik Süresi: 4 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786051469102
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 424
Basım:
Ebat: 16x235 cm
Ağırlık: 686
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.