Boşluktakiler

Tom McCarthy
Jaguar Kitap

"Tom McCarthy'nin yazdıkları arasında en sevdiğim kitaptır bu. Ziyan olmuş koca bir dünyadaki yalnızlığın romanıdır Boşluktakiler." 

- Simon Critchley

"İkinci vagona atlayıp doğruca arkaya ilerliyor. Aslında en kötü yer burası, çünkü pasosu artık geçerli değil ve sivil kıyafetli kondüktörler geldikleri zaman tramvayın arkasından önüne doğru hareket ediyorlar. Ama Nick dümen suyunda yolculuğa bayılıyor. Pencerenin önündeki parmaklığa dayanarak rayların tramvayın altından, sanki bunları yerden sürüp toplayan bizzat tramvayın kendisiymiş gibi görünmesini ve tramvay ilerledikçe tepesindeki kutunun, ipleri büken bir örümcek edasıyla telleri döndürerek kendisinde toplamasını seyrediyor böylece: Dünyayı, içinden geçerek oluşturuyor."

Sovyetler Birliği'nin dağılmasının hemen ardından dört bir yana savrulan insanlar: Mülteciler, sanat ve mafya işlerine karışmış bohemler, kimliklerini arayan Avrupalı gençler, eksantrik sanatçılar, uzayda asılı kalmış kozmonotlar... Kendi boşluklarında dolaşan tüm bu insanlar Sofya'dan kaçırılarak Prag'a getirilen bir Bizans ikonasının etrafında bilerek veya bilmeyerek kendi hikâyelerini inşa etmeye başlar. Zamanı gelince daralan, zamanı gelince genişleyen, çoğalan, eksilen ve nihayet boşlukta dağılıp giden bir elipsin içindedir hepsi. 

Baş döndürücü kurgusu ve anlatımıyla son dönem İngiliz edebiyatının en iyi romanlarından olan Boşluktakiler, usta çevirmen Çiğdem Erkal’ın Türkçesiyle…

Tom McCarthy Kitapları
30,00 ₺ %40
18,00 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
50 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava

Kitap Ayrıntıları

Türü: Edebiyat, Roman
ISBN: 9786056840593
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 312
Basım: Şubat 2019
Ebat: 13,5x19,5 cm
Çevirmen: Çiğdem Erkal İpek

Tom McCarthy Hakkında

Tom McCarthy, Araştırma & Başvuru Kitapları, Edebiyat, Roman kategorilerinde eserler yazmış bir yazardır. Başlıca kitapları alfabetik sırayla; C, Ka...

Boşluktakiler Kitap Yorumları

Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
  • Kağan Menemencioğlu (15.03.2019)

    Kurgusu ve anlatımı oldukça güzel olan Boşluktakiler kitabı ile güzel bir yolculuk yapabilirsiniz. Ben çok beğendim okumayı düşünenler varsa kesinlikle tavsiye edeceğim kitaplar arasında yer alıyor.

  • Yağız Akışık (12.03.2019)

    Harika bir eser olmuş diyebilirim. Oldukça akıcı ve sade bir dille kaleme alınmış okurken hiç sıkılmayacaksınız.