Bozuk Saatlerin Efendisi

Mehmet Kurutuz

Kitap Açıklaması

Çok derin duyguları işlemesine karşın, bu bir aşk romanı değildir. Gay bir roman da değildir. Ancak tüm bu ögeleri içeren fantezi imgelerle gerçeği harmanlayan, sıra dışı ilişkiler eşliğinde özellikle Türkiye ve Amerika’daki belirli bir dönemi anlatan bir romandır.

...Ona arkadan sarılıp çenemi omuzuna dayadım ve gözlerimi onun baktığı yere, sonsuzluğun bittiği noktaya çevirdim ve onun gözleriyle görmeye, onun gibi hissetmeye, onun gibi düşünmeye çalıştım. Ve bir an için şehrin ışıkları karanlığın gözlerine dönüştü ve her bir gözün içinde sonsuzluğu gördüm, gecenin sessizliği evrenin bütün gerçeklerini kulaklarıma fısıldadı ve evrenin bütün gerçekleri bilincimin sisinde tek bir gerçek, kimseye anlatamayacağım bir gerçek oldu, tenime dokunan sabah esintisi sonsuz ihtimallerin görünmez dalgalarına dönüştü ve her bir dalganın içinde gerçekleşmeyi bekleyen koca bir evren daha keşfettim.

'Zurvan,' dedi, bir süre sonra. 'Ne olursa olsun, birbirimizin hayatından çıkmayalım. Olur mu?'

'Olur,' dedim ve boynundan öptüm ve karanlık, ışığa dönüşene dek onunla terasta kaldım.

Yıllar akıp gitti ve Zaman'ın büyülü ellerinde Cadılar Bayramı'nın mekanı, senaryosu ve oyuncuları değişti. İstanbul New York oldu. Gümüşsuyu'ndaki daire, 10. Sokaktaki daireye dönüştü. Ali'nin yerini başka bir Ali aldı...

53,00 ₺ %32
36,04 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
50 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Türü: Edebiyat, Roman
ISBN: 9786053237327
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 580
Basım:
Ebat: 13x195 cm
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.