Bu Kafayla Düzelemeyiz

İsmail Fatih Ceylan

Kitap Açıklaması

Yeni ve genç bir yazar İsmail Fatih Ceylan, 1962 Kütahya, Tavşanlı doğumlu. Makale ve hikâyeleri sırasıyla Yeni Asya, Yeni Devir, Millî Gazete, Vahdet, Zaman gibi gazetelerle, Tohum, Aylık Dergi, Seriyye, Mektep, Sur, Girişim, Gökyüzü, Cuma ve Yörünge gibi dergilerde yayınlandı.

Kitabın sunuş yazısında Ulvi Alacakaptan okuyucuyu uyarıyor: İsmail Fatih Ceylan yeni golcü adayımızdır. Okurken reflekslerinizi gelişkin, yerinizi sağlam tutun. Golü yersiniz haaa!.. diyerek; 13 hikâyeden oluşan kitap kara mizah çeşitlemeleri. Okuyucuyu espri ve akıcı üslûbuyla baştan sona bitirmeye zorluyor.

Okudukça yaşadığınız şeylerden parçalar buluyorsunuz. Hikâyelerdeki tipleri çoğunuz tanıdık bulacaksınız.

Yalnızca bir güldürü değil bu kitap, kimi yerde kara mizah, kimi yerde trajedi, ama genelde bir özeleştiri. Nitelendirmesi ne olursa olsun herkesin okuyabileceği bir kitap. İlk hikâye Cezaevinde mahkeme var. Mezarına küçük su dökülecek kral, Bu kafayla düzelemeyiz, Yaz kızım ve Ben ne diyordum yavrum her dönemde gündemden düşmeyecek ve unutulmayacak hikâyelerdir.

Diğer hikâyelerin başlıklarına da bir göz atalım isterseniz: Hiç konuşmayan adam, Güncel bir aşk hikâyesi, Sizin bankanız var mı?, Köyün hocası, Büyük adam, Minarede bir deli, Sosyetik Jâle hanım, Sağır sultan.İsmail Fatih Ceylan Kitapları

18,00 ₺ %30
12,60 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Türü: Edebiyat, Mizah, Mizah
ISBN: 9789757560227
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 143
Basım:
Ebat: 13x19 cm
Ağırlık: 87
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.