Bu Ümit "Hayal" Değil Suna Mermerci ile Zor Sorunların Kolay Çözümleri Üzerine

Melih Yürüşen

Kitap Açıklaması

Hiçbir şey göründüğü kadar zor değil. Ümitsizliğe kapılmak için hiçbir neden yok. Peki, o zaman, bu karamsarlık, bu yılgınlık, bu çıkışsızlık niye? Çözüm, hemen önümüzdeki kapının arkasındaysa, neden elimizi uzatıp kapıyı açmaya davranmıyoruz? Bizi ne engelliyor, nasıl engelliyor, bu engelleme geleneğinin kökleri nereye uzanıyor?

Bu soruların yanıtları açık, sade, net. "Milletin önünü açın yeter" diyor Suha Mermerci ve hemen milletin önünün nasıl açılabileceğini anlatıyor: Küçük, verimli, vatandaşı kucaklayan, yüksek gelirli ve motivasyonlu yeni bir bürokratik yapının nasıl tesis edilebileceğini, serbestliğin refah getiren mantığını, hayat kalitesinin önemini. Somut, mantıklı, uygulanabilir öneriler. Ufukta Türkiye'yi yükseltecek bir vizyon.

Suha Mermerci düzgün ve gerçek bir açık ekonominin yaratacağı mucizevi dönüşümün heyecanını duyuyor. Aynı duyguyu Türk okurunun da hissetmesini istiyor. Gerçekten hiçbir şey göründüğü kadar zor değil. Gerçekten ümitsizliğe kapılmak için hiçbir neden yok. Çünkü bu ümit hayal değil.Melih Yürüşen Kitapları

Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789759616779
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 192
Ebat: 13,5x20 cm
Ağırlık: 192
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.