Buda Aşık Olsaydı

Charlotte Kasl

Kitap Açıklaması

"Beni uyandıracak, kör noktalarımı zorlayacak ve yolculuğumda bana hem bir yol hem de oyun arkadaşı olacak birini istiyorum."

Aşkı arıyor, aşkı bulduğumda onu kaybetmekten korkuyorum. Oyunlar oynuyor, maskeler takıyor, sevilmek için başka biri gibi davranıyorum.

Olduğum gibi değil, olmam gerektiğini düşündüğüm gibi davranırsam gerçek beni kim görebilir? Ben'i hiç görmeyen, bilmeyen biri, beni nasıl sevebilir?

Buda âşık olsaydı, bu Aşk olurdu. Çünkü Buda neyse odur.

"Her şeyden fazla, önce kendimi istiyorum. Dürüstlük ve doğrulukla yaşamak istiyorum. Ne içimdeki mücevheri gizleyecek ne de kusurlarımı örtmeye çalışacağım. Pazarlık yok, gerçeklikten kaçmak yok, kendimi kandırmak yok, yalan yok."

Eğer aşk konusunda biriyle dertleşmek istiyorsanız Buda ile dertleşin. İçinizdeki Buda'yla tanışın: insanın yarası da ilacı da içindedir. Sevişmek için çıplak bedenler yetmez, ruhların da soyunması gerekir.

"Sevgilinizin gözlerinizin içine bakarken tüm sırlarınızı bildiğini, sizin huysuz, tatlı, bencil ve cömert hallerinizi bilip buna rağmen sizi gerçek anlamda sevmeye devam ettiğini düşünün. Aynı şeyi sizin de yapabildiğinizi hayal edin. Bilinçli bir ilişkinin potansiyeli budur."Charlotte Kasl Kitapları

30,00 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
Orijinal Başlık: If The buddha Dated
ISBN: 9786054054824
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 251
Basım:
Ebat: 13x18 cm
Çevirmen: Kerem Işık
Ağırlık: 190
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.