Kitap Açıklaması

20. yüzyılın önde gelen aydınlarından Jean-Paul Sartre, romanları, oyunları ve düşünce yazılarıyla varoluşçuluk düşüncesini olduğu kadar bütün bir yüzyılı da derinden etiklemiştir.

Bulantı, 20. yüzyılın en etkili düşünürlerinden Jean-Paul Sartre'ın ilk romanı. Bireyin kökten özgürlüğünü vurgulayan varoluşçu akımın sözcülüğünü üstlenen Sartre, adını 1938'de yayımlanan bu romanıyla duyurmuştu. Günlük biçiminde yazdığı bu kitabında, romanın kahramanı Roquentin'in dünya karşısında duyduğu tiksintiyi anlatıyordu. Bu tiksinti yalnızca dış dünyaya değil, Roquentin'in kendi bedenine de yönelikti. Kimi eleştirmeler romanı hastalıklı bir durumun, bir tür nevrotik kaçışın  ifadesi olarak değerlendirdilerse de, Bulantı, yansıttığı güçlü bireyci ve toplum karşıtı düşüncelerle, sonradan Sartre'in felsefesinin temellerini oluşturacak birçok konuya yer veren özgün bir yapıttı.

"Varoluş"la yüz yüze gelen Ronquentin'in geçirdiği değişimi anlatan Bulantı, varoluşçuluğun kült kitaplarından biri oldu. 20.yüzyıl roman sanatında da önemli bir yeri olan bu kitabı, Selahattin Hilav'ın usta işi çevirisiyle sunuyoruz.

Jean Paul Sartre Kitapları
28,00 ₺ %32
19,04 ₺
1 günde kargoda
50 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Orijinal Başlık: La Nausee
ISBN: 9789755102108
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 264
Basım:
Ebat: 125x195 cm
Çevirmen: Selahattin Hilav
Ağırlık: 210
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
 • İrem Günday (14.11.2019)

  Bu kadar harika bir esere yorumsuz kalmak mümkün değil. Mutlaka okunması gereken bir eser.

 • Burcu Öztonga (16.10.2019)

  Harika bir edebiyat eseri.

 • Onur Erberk (30.07.2019)

  Bulantı, okuduğuma çok mutlu olduğum kitaplardan biri. Satre’nin anlatmak istedikleri tam olarak benim anladıklarım olmayabilir. Fakat önemli olan benim bu kitaptan bir sürü yeni şeyler öğrenmem ve çıkarımlar yapmamsa, çok karlı bir okuma yolculuğu olduğunu söyleyebilirim. İyi okumalar dilerim.

 • Utku Uca (27.07.2018)

  Romanları ve oyunları ile büyük bir hayran kitlesi edinen Jean Paul’un Bulantı kitabıyla 20.yy’ın en etkili düşünürlerinden biridir. Bulantı onun ilk kitabıydı ve bu yüzden büyük bir ilgi, heyecan ile bekliyordum. Beni hiç şarşırtmadı.

 • Ege Erdoğan (09.07.2018)

  Felsefe türünde kitapları okumaya ön yargı ile bakıyorsanız Bulantı bu ön yargınızı alacak eşsiz bir kitap.

 • Şahnur Akaydın (05.07.2018)

  Bulantı kitabına asla ön yargı ile çok ağır diye bakmayın . Bir günlük gibi olduğu için okunması gayet kolay.

 • Onur Yeşilkaya (05.07.2018)

  Varoluşçuluk üzerine okuduğum gerçekten en ağır romanlardan biride Bulantı kitabı oldu. Bu romanı anlayabilmeniz için zihninizin boş olması ve çok iyi odaklanmanız gerekiyor.