Bülbülü Öldürmek

Harper Lee
Sel Yayıncılık
1 kişi
Kidega'nın Bülbülü Öldürmek Kitap Yorumu
1930'ların Alabama'sında geçen avukat bir baba, ahlaki ve insani değerlerle yetiştirdiği çocukları, iftiraya uğrayan bir zenci ve kasaba halkının öyküsü anlatılıyor. Irkçılığın, eşitsizliğin, güçsüzün yaftalanmasının bir çocuk gözünden sunulan öyküsünde yazar bizlere öz eleştiri yapmaya mecbur bırakıyor. Ön yargılarımızı tokat gibi yüzümüze çarpan eser, aldığı Pulitzer ödülünü sonuna kadar hak ediyor.

1960 yılında yayımlandığından bu yana bütün edebiyatseverlerin gönlünde özel bir yer edinen, Pulitzer ödüllü Bülbülü Öldürmek Amerika’nın güneyinde yaşanan ırkçılığı ve eşitsizliği bir çocuk kahramanın, Scout Finch’in gözünden anlatıyor. Harper Lee, kullandığı yalın ama çarpıcı dil aracılığıyla adalet, özgürlük, eşitlik ve ayrımcılık gibi hâlâ güncel temaları, Scout’un büyüyüş öyküsüyle birlikte dokuyarak, iyilik ve kötülüğü hem bireysel hem de toplumsal düzeyde mercek altına alıyor. Bir “zenci”nin haksız yere suçlanması üzerinden gelişen olaylar; önyargılar, riyakârlık, sınıf ve ırk çatışmalarıyla beslenen küçük Amerikan kasabasının sınırlarını aşıp, insanlar arası ilişkide adaletin ve dürüstlüğün önemini anlatan evrensel bir hikâyeye dönüşüyor. Etkileyici gerçekliğiyle ürperten,

“insani” vurgusuyla sarıp sarmalayan, çağdaş dünya edebiyatının en önemli örneklerinden biri olan bu klasik roman, Ülker İnce çevirisiyle tekrar Türkçede.

"İstediğin kadar saksağanı vur vurabilirsen ama unutma, bülbülü öldürmek günahtır."

Harper Lee Kitapları
24,00 ₺ %37
15,12 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
30 TL üzeri kargo bedava Kargo Bedava

Kitap Ayrıntıları

Türü: Edebiyat, Roman
Orijinal Başlık: To Kill a Mockingbird
ISBN: 9789755706849
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 355
Basım: Ocak 2017
Çevirmen: Ülker İnce
Harper Lee

Harper Lee Hakkında

Harper Lee Kimdir? Harper Lee 28 Nisan 1926 yılında Amerika’nın Alabama eyaletinde doğmuştur. Liseyi Huntington Kolejinde bitirmiştir. Üniversiteyi ise Alabama Üniversitesinde okumuştur. Okuldan...

Bülbülü Öldürmek Kitap Yorumları

Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
 • Barlas Öymen (13.11.2018)

  Ön yargılarımızı tokat gibi yüzümüze çarpan bu harika eseri kesinlikle okumanızı tavsiye ederim.

 • Kutay Tokgöz (07.11.2018)

  Kitap iftiraya uğrayan bir zenci ve kasaba halkının öyküsünü anlatıyor. Bülbülü Öldürmek kitabında en çok ilgimi çeken ise bir çocuğun gözünden anlatılıyor olmasıydı. Başarılı bir kitap.

 • Berkay Karaböcek (29.10.2018)

  Bülbülü Öldürmek kitabı yazara büyük şöhret kazandırmış. Haklı bir şöhret çünkü kitap efsane.

 • Tuna Akman (27.08.2018)

  Adalet kavramını gerçekten öğrenmek isteyenlerin mutlaka okuması gereken küçük bir çocuğun ağzından yazılmış büyük bir kitap.

 • Şahnur Kavaklıoğlu (13.08.2018)

  Kitap o kadar güzeldi ki herkesin benimle aynı duyguları yaşamasını istediğimden mutlaka okumalarını tavsiye ederim.

 • Yiğit Küçükler (10.08.2018)

  Okuduğum en iyi Harper Lee eserlerinden biriydi.

 • Mert Bakırcıoğlu (06.08.2018)

  Filminden de çok etkilenmiştim ama kitap başka bir güzel geldi.

 • Tuna Ekici (02.08.2018)

  Tek bir roman ve sonsuza dek gidecek bir popülerlik.

 • Emel Karaböcek (30.07.2018)

  Kitabı büyük bir heyecan ile takip ettim ve hemen okumaya başlayacağım için de çok mutluyum. Teşekkürler Kidega.

 • Emel Dağdaş (27.07.2018)

  Benimde babam avukat olduğu için bu kitabı ilgi ile takip ettim. Bir çırpıda okuyacağım. Hızlı teslimat için de ayrıca teşekkürler.

 • Ada Evliyaoğlu (25.07.2018)

  1960 yılında yayınlandığı bir kitabın günümüzde hala çok sevilen bir eser olmasını Lee asla tahmin edemezdi bence. Bülbülü Öldürmek kitabı kadar tesbih ağacının gölgesinde eseri de çok iyi.

 • Barlas Solmaz (19.07.2018)

  Son zamanlarda sıklıkla rastladığım bir kitaptı Bülbülü Öldürmek. Bir modern klasik fakat daha çok ‘klasik’ tadında. Neredeyse yarısına yakın bir kısmının Oliver Twist vasatlığında olduğunu söyleyebilirim.

 • Şahnur Tüzün (16.07.2018)

  Bülbülü Öldürmek eserini okumaya başladığımda harika bir başyapıt olduğunu anladım gerçekten de yazar Harper Lee akıcı ve güzel üslubu ile harikalar yaratmış.

 • Şahnur Nalbantoğlu (16.07.2018)

  Bülbülü Öldürmek kitabı kalın görüntüsü beni ilk başta ürkütmüş olsa da okudukça kendine çekerek elimden bırakamadığım kitaplardan biri olmuştur.

 • Ece Yalçın (12.07.2018)

  Bülbülü Öldürmek muhteşem bir başyapıt bir kitabı ile günümüze kadar gelebilmek yazarın kaleminin ne kadar güçlü olduğunun ispatıdır.

 • Berke Karaböcek (09.07.2018)

  Bülbülü Öldürmek kitabı ırkçılık ve eşitsizlik konusunda okuduğunuz en iyi kitap olacaktır.

 • Güney Topaloğlu (04.07.2018)

  Bülbülü Öldürmek yazarın ilk kitabı ikinci kitabında bu kitabındaki başarıyı yakalayamamıştır. İlk kitabı ile hala günümüze kadar gelebilmiş olması ne muazzam bir olay.

 • Görkem Köylüoğlu (04.07.2018)

  32 yaşımda daha yeni tanıştığım için kendi kendime kızdığım muhteşem bir eser. Bülbülü Öldürmek kitabı çeviri bakımından oldukça akıcı bir dile sahip. Küçük bir kızın gözünden olayları okuyorsunuz.

 • Ebru Koçoğlu (04.07.2018)

  32 yaşımda daha yeni tanıştığım için kendi kendime kızdığım muhteşem bir eser. Bülbülü Öldürmek kitabı çeviri bakımından oldukça akıcı bir dile sahip. Kü

 • Emel Yılmazer (03.07.2018)

  Bülbülü Öldürmek ile sizi derinden etkileyecek bir hikayeye hazırsanız bu kitabı öyle okuyun derim. Ben çok beğendim ve fikrimi sizlerle paylaşmak istedim.

 • İrem Durmaz (02.07.2018)

  Harper Lee tek kitabı ile yıllardır en çok okunan yazar olma şansını yakalamış eşsiz bir kalem. Bülbülü Öldürmek kült ve kitaplıklarda mutlaka yer edinmesi gerekiyor

 • Ece Ayverdi (28.06.2018)

  Bülbülü Öldürmek adalet, ırkçılık insan olmaya dair bütün değerleri küçük bir kız çocuğunun masumiyeti ile anlatması kitaba eşsiz bir tat bırakmış. Aldığı ödülleri düşününce sonuna hak ediyor diyorsun.

 • İrem Sezek (13.06.2018)

  Daha önce adını sıkça duymuştum Bülbülü Öldürmek kitabının fakat kitap hakkında hiç bir bilgim yoktu. Irkçılığın en acımasız yönlerini okuyacağınız muhteşem bir kitap.

 • Çınar Arıcan (11.06.2018)

  Bülbülü Öldürmek bir başyapıt eseridir.

 • Dağhan Kaya (24.05.2018)

  Bir kitap düşünün yazarın ilk ve son kitabı ama günümüze kadar hala popülerliğini yitirmeden gelebiliyor. Harper Lee Bülbülü Öldürmek kitabı klasiklerin içinde yer almasına rağmen akıcılığı ile kalbimi kazanan kitaplardan oldu.