Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
Bülbülü Öldürmek

Bülbülü Öldürmek

Harper Lee
Sel Yayıncılık
Kidega'nın "Bülbülü Öldürmek" Kitap Yorumu
1930'ların Alabama'sında geçen avukat bir baba, ahlaki ve insani değerlerle yetiştirdiği çocukları, iftiraya uğrayan bir zenci ve kasaba halkının öyküsü anlatılıyor. Irkçılığın, eşitsizliğin, güçsüzün yaftalanmasının bir çocuk gözünden sunulan öyküsünde yazar bizlere öz eleştiri yapmaya mecbur bırakıyor. Ön yargılarımızı tokat gibi yüzümüze çarpan eser, aldığı Pulitzer ödülünü sonuna kadar hak ediyor.

1960 yılında yayımlandığından bu yana bütün edebiyatseverlerin gönlünde özel bir yer edinen, Pulitzer ödüllü Bülbülü Öldürmek Amerika’nın güneyinde yaşanan ırkçılığı ve eşitsizliği bir çocuk kahramanın, Scout Finch’in gözünden anlatıyor. Harper Lee, kullandığı yalın ama çarpıcı dil aracılığıyla adalet, özgürlük, eşitlik ve ayrımcılık gibi hâlâ güncel temaları, Scout’un büyüyüş öyküsüyle birlikte dokuyarak, iyilik ve kötülüğü hem bireysel hem de toplumsal düzeyde mercek altına alıyor. Bir “zenci”nin haksız yere suçlanması üzerinden gelişen olaylar; önyargılar, riyakârlık, sınıf ve ırk çatışmalarıyla beslenen küçük Amerikan kasabasının sınırlarını aşıp, insanlar arası ilişkide adaletin ve dürüstlüğün önemini anlatan evrensel bir hikâyeye dönüşüyor. Etkileyici gerçekliğiyle ürperten,

“insani” vurgusuyla sarıp sarmalayan, çağdaş dünya edebiyatının en önemli örneklerinden biri olan bu klasik roman, Ülker İnce çevirisiyle tekrar Türkçede.

"İstediğin kadar saksağanı vur vurabilirsen ama unutma, bülbülü öldürmek günahtır."

Harper Lee Kitapları
22,00 ₺ %35
14,30 ₺
1 günde kargoda
Favorilerime Ekle

Kitap Ayrıntıları

Türü : Edebiyat , Roman
ISBN : 9789755706849
Kapak : Ciltsiz
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Boyut : Normal
Sayfa Sayısı : 355
Basım Tarihi : 2017
Çevirmen : Ülker İnce
Harper Lee

Harper Lee Hakkında

Harper Lee Kimdir? Harper Lee 28 Nisan 1926 yılında Amerika’nın Alabama eyaletinde doğmuştur. Liseyi Huntington Kolejinde bitirmiştir. Üniversiteyi ise Alabama Üniversitesinde okumuştur. Okuldan...

"Bülbülü Öldürmek" Kitabı Hakkında Yorumlar

Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
  • Dağhan Kaya (24.05.2018)

    Bir kitap düşünün yazarın ilk ve son kitabı ama günümüze kadar hala popülerliğini yitirmeden gelebiliyor. Harper Lee Bülbülü Öldürmek kitabı klasiklerin içinde yer almasına rağmen akıcılığı ile kalbimi kazanan kitaplardan oldu.