Burdur’da Başarılı Operasyon

Veli Saçılık

Kitap Açıklaması

6 Temmuz 2002 - Gazeteler

Burdur Cezaevi idaresi; mahkemeye gitmemekte direten mahkumlar isyan çıkardı ve bu isyanda çok sayıda jandarma, gardiyan ve 1. Müdür Katip Özen yaralandı, tutuklularda ise önemli hiçbir yaralanma olmadı.
Burdur Valisi; operasyonda hiçbir tutuklunun canı yanmadı, sadece bir tutuklunun kolu kırıldı.

7 Temmuz 2002 - Milliyet

Ankara Merkez Kapalı Cezaevi'nde (Ulucanlar) geçen yıl on kişinin ölümüyle sonuçlanan operasyonun benzerinin yapılmasından endişe edilen Burdur Cezaevi'ndeki gerilim önceki gün patlak verdi. Burdur Cezaevi yönetiminin savunma vermeleri için zorladığı mahkumlar diretince çıkan olaylarda bir mahkumun kolu koptu. Cezaevi yönetimini sorumlu tutan tutuklu ve mahkum avukatları 'Biz uyarmıştık' dedi.

12 Temmuz 2000 - Cumhuriyet (Sergül Canıgür)

Burdur Cezaevi'nde güvenlik güçlerinin isyana müdahale sırasında tutuklulardan Veli Saçılık'ın kopan sağ kolu Isparta'da bir sokak köpeğinin ağzında bulundu. Isparta Valisi İbrahim Daşöz, olay 'trajikomedi', tıbbi müdahaleyle kesilen kolun gömülmesinde görevli kişinin ihmali olduğu görüldü.

18 Temmuz 2000 - Radikal

Bu fotoğraflar Türkiye'deki işkence gerçeğinin fotoğrafıdır. Bunun, cezaevlerinde disiplini sağlamak gerekçesiyle bir ilgisi yok. Bu, Türkiye Cumhuriyeti'nin bazı kamu görevlilerine insan haklarına saygıyı daha hala öğretememiş, olmasıyla ilgilidir.Veli Saçılık Kitapları

12,96 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789758426676
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 222
Ebat: 13,5x20 cm
Ağırlık: 222
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.