Büyülü Dağ (2 Kitap Takım)

Thomas Mann
Kidega'nın Büyülü Dağ (2 Kitap Takım) Kitap Yorumu
Thomas Mann'in 900 sayfadan oluşan edebi şaheseri Büyülü Dağ aldığı Nobel ödülünü sonuna kadar hak ediyor. Birinci Dünya Savaşı'ndan hemen önce İsviçre'nin Davos kasabasında geçen hikaye gemi mühendisi Hans Castrop'un sağlık sorunları nedeniyle üç haftalığına ziyaret ettiği bu kasabada yıllarca kalışını anlatıyor. Geçen bu uzun sürede karakterin yaşadığı değişim ve içsel yolculuğun adımlar okuyucusunu kitaba bağlıyor ve ansızın su gibi akıp gidiyor.

Kitap Açıklaması

Hamburg'lu genç gemi mühendisi Hans Castorp, üç haftalığına kuzenini ziyarete gittiği bir İsviçre sanatoryumunda, kendisinin de tedaviye ihtiyacı olduğunu öğrenerek yedi yıl kalır. Bu süre içinde doktorlar ve hastalar dünyasını, Batı felsefesinin iki kutbunu, platonik bir aşk serüveninin sarhoşluğu içinde yaşayarak tanır. Sanatoryumda kaldığı süre içinde hastalık ve ölüm gibi deneyimlerin ötesinde hayatın mucizesini kavrayan Castorp'un yalın ruhu bir değişim geçirir.

Thomas Mann, roman sanatının bütün incelikleriyle yarattığı, ironik bir üslupla sunduğu bu yapıtında, zaman, karşıt kültürler, aşk, hastalık, ölüm gibi evrensel temaları işliyor. Birinci Dünya Savaşı öncesinde çağın dünya sorunlarını, bir uygarlığın çöküşünü inceleyen, burjuva geleneğini ve ahlakını yer yer sertçe, ironik bir dille eleştiren Büyülü Dağ, çağa tutulan bir ayna.

Thomas Mann Kitapları
46,50 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
Türü: Edebiyat, Roman
Orijinal Başlık: Der Zauberberg
ISBN: 9789750739866
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 888
Basım:
Ebat: 12,5x19,5 cm
Çevirmen: İris Kantemir
Ağırlık: 888
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.