Çağdaş Filozoflarla Söyleşiler

Kıta Felsefesi Tartışmaları

Richard Kearney

Kitap Açıklaması

Bu metin Richard Kearney'nin yirmi yılı aşkın bir süre Kıta Avrupasının önde gelen filozoflarıyla, edebiyat teorisyenleriyle, antropolog ve din düşünürleriyle yaptığı mülakatlardan bazılarını içeriyor. Çağdaş Filozoflarla Söyleyişiler / Kıta Felsefesi Tartışmaları'nda yer alan metinler daha ziyade filozoflarla söyleşilerden oluşuyor.

Filozoflar kendi çağlarının güncel politik ve kültürel sorunları hakkında ne düşünüyorlar? Filozoflar kendi "soyut" teorilerinin çağlarının sosyal problemleriyle ilişkisini nasıl kuruyorlar? Yirminci yüzyılın en büyük ve gözde felsefesi akımı fenomenolojinin çağımızın sosyal, kültürel ve politik sorunlarına cevabı ne olabilir? Çağdaş felsefe günümüzün sosyal, kültürel ve politik sorunları karşısında ne söyleyebilir?

Okur bu kitapta bu ve benzeri soruların cevabını bulacak; okur filozof Richard Kearney ile birlikte Hans-Georg Gadamer, Emmanuel Levinas, Paul Ricouer, Jacques Derida, Julia Kristeve, Umberto Eco, Stanislas Breton, Georges Dumezil, Jean François Lyotard, Herbert Marcuse, Jean -Luc Marion ve George Steiner'le sürükleyici bir söyleyişe girecek.

"Roman ve deneme" tadında bir felsefe metni; kolay anlaşılabilir ve güzel bir çeviri; dikte etmiyor, vaaz vermiyor, ders vermiyor, okurla söyleşiyor. En derin ve karmaşık felsefi sorunları, fikirleri ve teorileri söyleşi ekonomisi ve anlaşılırlığıyla birlikte sunuyor. Akıcı, sürükleyici ve "kolay" okunabilir bir kitap. Yalnızca meslekten felsefeciler ve felsefe öğrencileri için değil, sosyal bilimlerin diğer alanlarından kişiler ve "genel" okurlar için de vazgeçilmez bir metin.

 Richard Kearney Kitapları

35,00 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
Orijinal Başlık: Debates İn Continantell Philosophy
ISBN: 9789757819684
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 413
Basım:
Ebat: 14x23 cm
Çevirmen: Hüsamettin Arslan
Editör: Erhan Kuçlu
Ağırlık: 651
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.