Çaloba Bozkurtları

Bir Kuvayi Milliye Destanı

Engin Arıcan

Kitap Açıklaması

" Bu roman ile Engin Arıcan, o yürekli insanları tarihin tozlu sayfalarındana larak, bir bakıma unutulmuşluktan kurtardı.

Bir Amerika Kuzey-Güney Savaşı üzerine on binlerce bilimsel araştırma yapıldı, on binlerce roman yazıldı, binlerce filim çevrildi, yüzlerce tiyatro sahneye konuldu, şarkılar bestelendi. Oysa belki yüz Amerika İç-Savaşı edecek, bizim Kurtuluş Savaşımız ile ilgili film, roman, tiyatro, makale ve şarkı sayısı o kadar az ki... Bandırma ve çevresi ile ilgili ilk romanı yazan Engin Arıcan'a ne kadar teşekkür etsek azdır. Ben, Engin Arıcan'ın bu çalışmasını; " Gecikmiş bir mukaddes vazifenin ifası." olarak görüyorum.

Pek çok kişi bu romanda geçen isimleri ilk defa duyacak. Onlar yaşadılar ve bize bu toprakları miras bıraktılar. Bu güzel yurdun, uğruna ölünecek toprakları, bize onların bıraktığı emanettir. Biz de torunlarımıza devredeceğiz.

O günleri bilmeyen, tanımayan şimdiki nesiller, o sessiz kahramanları takdir edemeyenler, bu romanda anlatılanları, belki de abartılı bulacaklardır. Ama bütün bunların hepsi gerçekten yaşandı.

Biz bu vatanı, bu toprakları satın almadık. Onun bedeli kanla, ateşle ödendi.

Unutmayalım...Unutturmayalım....Engin Arıcan Kitapları

18,52 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786054543236
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 383
Basım:
Ebat: 13,5x21 cm
Editör: Emel Polat
Ağırlık: 348
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.