Canavar ve Kurbanı

Türkay Demir

Kitap Açıklaması

Çocukluğu genellikle dertsiz, tasasız bir yaşamla ve masumiyetle ilişkilendirmek eğilimindeyiz. Onların tüm zamanlarının mutluluk içinde, oyun oynamakla geçtiğini zannederiz. Ancak gerçek hiç de bizim düşündüğümüz gibi olmayabilir.

Aynı şekilde aileler de, çocuklarının mutsuz olabileceğini, üstelik buna kendilerinin neden olabileceğini akıllarına getirmez ya da kabul etmek istemezler. Bu konuda profesyonel destek alanların sayısı da pek azdır.

Oysa çocuk ve ergen psikiyatrisi Türkay Demir'in de dediği gibi "Saplantılı düşünceler ve derin mutsuzluk hali çocuklara da musallat olabilir ve çocukların bunlardan çektikleri acılar kendileri gibi küçük değildir. Ama umutları ve iyileşme beceleri de büyüktür. Yeter ki çevrelerinden uygun bir biçimde yardım görebilsinler... İyi olmayı bilirler!"

Endişeler, korkular, yok edilemeyen alışkanlıklar, düşler, hayal kırıklıkları, küçük zaferler, büyük duygusal açmazlar, "kalp ağrıları"... "Yansız değilim, hep çocuğun yanındayım" diyen Türkay Demir bu kitabında, okuru çocuk ve ergenlerin hem basit, hem de karmaşık dünyasında etkileyici bir yolculuğa çıkarıyor; üstelik seanslar sırasındaki duygu ve düşüncelerini açıklıkla ortaya koyarak... Herkesin anlayabileceği bir dille kaleme aldığı vaka öyküleri iç burucu, düşündürücü, acı verici, bazen de gülümsetici...

Çocuk ruhunu görmek isteyenlere...Türkay Demir Kitapları

11,00 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9799756287766
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 116
Basım:
Ebat: 13,5x19,5 cm
Editör: Dürrin Tunç
Ağırlık: 118
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.