Çavdar Tarlasında Çocuklar

Jerome David Salinger
18 kişi
Kidega'nın Çavdar Tarlasında Çocuklar Kitap Yorumu
Daha önce ele alınmamış konuları basitçe, gerçeğe en yakın şekliyle alışılmadık bir dil ve üslup ile kaleme alıyor yazar. Ergenlik dönemini atlatamayan Holden'ın dördüncü kez okuldan atılmasıyla başlayan bir kaç günü konu alıyor. Münzevi bir hayat süren 1965'ten sonra herhangi bir şey yayımlamayan J.D. Salinger'in eşsiz eserini siz de okumalısınız.

Kitap Açıklaması

Pek çok insanın hakkında konuştuğum için üzgünüm. Bildiğim tek şey; size anlattığım herkesi biraz özlüyorum. Bizim Stradlater'i ve Ackley'i bile sözgelimi. Sanırım o lanet Maurice'i bile özlüyorum. Sakın kimseye birşey anlatmayın. Herkesi özlemeye başlıyorsunuz sonra. Çavdar Tarlasında çocuklar, Salinger'in tek romanı. Ergenlik çağının içinde, yetişkin dünyanın düzenine karşı isyankar bir çocuğun, bir Noel öncesi başına gelenler.

Bu sürecin bir psikaytri kliniğinde noktalanışı. Holden Caulfield'in masumiyet arayışının iç burkucu romanı.Belki de Salinger'ın. 1993'te  Franny ve Zoey ile Dokuz Öykü adlı kitaplarını yayımladığımız Salinger'in , 1963'ten bu yana yeni bir yapıt yayımlamamasına ve nerdeyse efsane haline gelmiş bir gizlilik içinde yaşamasına karşın, dünya edebiyat gündemindeki yerini hep koruyor.

Jerome David Salinger Kitapları
22,00 ₺ %30
15,40 ₺
1 günde kargoda
75 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Orijinal Başlık: The Catcher in the Rye
ISBN: 9789753636360
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 198
Basım:
Ebat: 13,5x21 cm
Çevirmen: Coşkun Yerli
Editör: Birhan Keskin
Ağırlık: 192
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
 • Hayrettin Artan (04.04.2020)

  Yorumlara ve YKY yayınları olduğu için kaliteli bir kitap zannettim. Amerikalı ergen ağzıyla yazılmış. Verdiğim paraya, ayırdığım zamana yazık oldu.

 • Meriç Akışık (18.11.2019)

  akıcı bir dille yazıldığı için kolay okunan bir eserdi. Ve bir kitap için fazla mükemmeldi.

 • Nihat Ceylan (14.11.2019)

  Kitap gayet düz ve basit bir yazıyla yazılmış. Kitabı çok edebi bir beklenti içinde okumazsanız çok keyif alırsınız. Kitap genel olarak ergen bir karakterin hayata bakış açışını birkaç günlük hikayesiyle anlatıyor ve içinde gerçekten çok vurucu cümleler var. Baş kahramanın hayatla ve insanlarla ilgili yaptığı tespitleri kendi hayatınızda da parmakla gösterebilirsiniz. Kitap samimi ve akıcı. Okunması gerek.

 • Emirhan Gönültaş (18.09.2019)

  İlk başta biraz sıkıcı gelecektir ama okudukça kendinizi kitaba bırakıveriyorunuz. Mutlaka okunmalı.

 • Ömer Kümüş (14.04.2019)

  İlk defa bir kitabın vaktimi çaldığını düşündüm bunu okuyunca, hiç sevemedim bu kitabı.

 • Türker Bakırcıoğlu (22.01.2019)

  Konuları basit ve gerçekçi bir şekilde kaleme alınmış. Kesinlikle okumanızı tavsiye ederim.

 • Polat Öymen (07.11.2018)

  Kitap hakkında söyleyeceği tek şey kitabın ilgi çekici ve gerçeğe yakın olması okunmasını daha da kolaylaştırıyor olmasıydı. Mutlaka okumanızı tavsiye ederim.

 • Sinem Tokatlıoğlu (26.10.2018)

  Kitabın konuları basitti ama gerçeğe en yakın şekilde anlatıldığından hiç sıkılmadan okuduğum kitaplar arasında yerini aldı.

 • Öznur özkan (23.09.2018)

  Ben çok beğendim..eğlenceli ve düşündürücü başarılı bir kitap

 • Burcu Kutlay (30.08.2018)

  Okumak zorunda olduğum için okudum diyebilirim. Kitaptan hiç zevk almadım desem umarım kitap severler bana kızmazlar. Konusu da bir gencin oradan oraya ve birbiriyle bağlantısız şekilde koşturması.

 • ZEYNEP ERDEMİR (29.08.2018)

  TAM BİR ERGEN KAFASI YANSITILMIŞ. AMA AKILLI BİR ERGEN :)

 • Ümran Pektemek (28.08.2018)

  Kitap daha önce ele alınmayan ve gerçeğe yakın olan konuları basit bir şekilde anlatmaktadır. Herkesin seveceğinden eminim.

 • Ebru Elçiboğa (16.07.2018)

  Gizemli yaşantısı ile her zaman dikkatleri üzerine çeken yazarın Çavdar Tarlasında Çocuklar romanı oldukça popüler

 • Deniz Tütüncü (10.07.2018)

  Çavdar Tarlasında Çocuklar yüzyılımızın baş yapıtları arasında yer alacak mükemmel bir eser.

 • Ece Gönültaş (10.07.2018)

  Okumak zorunda olduğum için okudum diyebilirim. Çavdar Tarlasında Çocuklar beni pek etkilemedi desem yeridir. Konusuna gelince oda bir gencin hayatından kesitleri anlatmakta. Keyifli okumalar dilerim.

 • Ferid Baturalp (05.07.2018)

  Ergenliğe giren bir çocuğun yaşamış olduğu sıkıntılı sürecin kaleme alındığı bir kitaptır Çavdar tarlasında çocuklar, bence sizde derhal bu kitabı edinmeli ve bambaşka bir pencereden hayata bakabilmelisiniz.

 • Görkem Keseroğlu (21.06.2018)

  Çavdar Tarlasında Çocuklar kitabı argo içerdiği düşüncesi ile ilk basıldığında bazı ülkelerde yasaklanmış bir kitaptır. Ayrıca Salinger meşhur olduktan sonra insanlardan kendini soyutlamış okurları ile iletişim kurmamıştır. Her ne olursa olsun Çavdar Tarlasında çocuklar kitabını bizlere kazandırdığı için minnettarız.

 • Tuna Gönültaş (11.06.2018)

  Çavdar Tarlasında Çocuklar kült olmuş kitaplardan biri. Çok güzel.

 • Burcu Bademci (25.05.2018)

  Çavdar tarlasında çocuklar kitabı okuduğum en iyi klasikler arasında yer alıyor. Öyle harika bir roman ki ağlatırken gülümsetebiliyor. Yoğun olarak ise düşündürebiliyor. İlk başlarda sıkıcı gelse de ortalara doğru kitabın sayfalarında kayboluyorsun.