Çaylar Şirketten

Remzi Kazmaz

Kitap Açıklaması

Remzi Kazmaz, ince belli bardağı elimizden, tadını damağımızdan, adını dilimizden eksik etmediğimiz çayın hikâyesini tarihsel bir süreç içinde anlatıyor bu kitabında.

Karadeniz kadınının nasırlı ellerinin büyütüp, topladığı çayın hikâyesini anlatırken, tıpkı hepimizin bildiği o şarkıda ki gibi "Güneşte demlerim senin çayını… Yüreğimden süzer öyle veririm," diyerek acıları, sevinçleri katıyor satırlarına. Zamandan, mekandan bağımsız nice sohbete eşlik eden tadının, nasıl baki kalabildiğini anlatıyor. Lâkin "Son dönemde çayın damak tadı kaçıyor," uyarısıyla birlikte bu anlatının da tadı değişiyor. Bu noktadan itibaren çayın özelleştirilmesindeki kirli oyunları farklı bir yaklaşımla kaleme alan yazar, bölgede yaşanan diğer sıkıntılara dikkat da çekiyor. Buruk bir damak tadında anlatılan hikâyede adı geçen mekanlar-insanlar-yaşananlar bir belgesel-kurmaca niteliğinde olsa da olaylar, yakıcı bir şekilde gerçektir.

Remzi Kazmaz

Bir hukukçu olmanın yanı sıra sanat ve siyaset alan›nda da yaptığı çalışmalarla tanınan Kazmaz, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. Vatandaş Mustafa, Antik Halikarnasos, Kehanetler Ülkesi, Gereği Düflünüldü, Gayrimuayyen ve Aşkın Mabedi gibi ödüllü filmlerin yönetmenliğini de yapmış olan yazarın daha önce yayımlanmış iki kitabı bulunmaktadır…

Yayınevimiz tarafından yayımlanan Aşkın Mabedi adki kitabı bulunmaktadır.Remzi Kazmaz Kitapları

23,00 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786054959068
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 176
Basım:
Ebat: 13,5x19,5 cm
Ağırlık: 176
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.