Bu kitap; Matematiğin temel anabilim dallarından birisi olan Cebir ve Sayılar Teorisi Anabilim Dalı içinde okutulmakta olan “Cebir” veya “Soyut Cebir” derslerindeki temel cebir konularını incelemekte olup ülkemizdeki saygın birçok meslektaşımız tarafından yazılmış benzer başlık altındaki diğer kitaplarda değinilmeyen bazı orta düzey ağırlıktaki konulara da değinmiştir.
Matematik dünyasının geneli tarafından kabul edildiği üzere, Cebir ve Sayılar Teorisi Matematikteki “soyut düşünme” gücünü geliştiren ve bu soyut mantık eşliğinde yine Matematikteki diğer birçok anabilim dalına geçişi sağlayan önemli bir çalışma alanıdır. Bu düşünce ise, “Cebire Giriş” başlıklı bu kitabın önemini ortaya çıkarmaktadır.

Öğrencilerimizin konuları anlama oranlarını daha da artırabilmek amacıyla kitapta oldukça yalın bir dil kullanılmıştır. Ayrıca ülkemizde Cebir konusunda Yüksek Matematik ile uğraşan araştırmacılara yeni çalışma alanları gösterebilmek için, kitabın Alıştırma kısımlarında ve Ek Bölümünde çeşitli konulara dikkat çekilmiştir.

Bu kitabı okuyan herkese faydalı olması dileklerimle...

Ahmet Sinan Çevik Kitapları
23,15 ₺ %17
19,21 ₺
Tedarik Süresi: 6 iş günü
50 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava

Kitap Ayrıntıları

Türü: Akademik
ISBN: 9786051337579
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 280
Basım: Mart 2014
Ebat: 13,5x20 cm

Ahmet Sinan Çevik Hakkında

Ahmet Sinan Çevik, Akademik, Bilim - Teknik - Mühendislik, Eğitim kategorilerinde eserler yazmış bir yazardır. Başlıca kitapları alfabetik sırayla; Cebire...

Cebire Giriş Kitap Yorumları

Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.