Cemaatle Namaz'ın Faziletleri ve Cemaati Terk Edenlerin Uğrayacağı Feci Azaplar

Ahmet Mahmut Ünlü

Kitap Açıklaması

Beş vakit namazın vaktinde eda edilmesi günümüzde birçok müslüman tarafından zayi edilmiş bir fariza iken, erkekler açısından namazların cemaatle edası da ne yazık ki tamama-en terkedilmeye yüz tutmuş bir vecibedir.

İşte bu konuda müjde ve tehdit içeren naasları ve rivayetleri derleyerek, öldürülmüş bir süneti ihya edenlere vaadedilen: "Cennette Rasulüllah (Sallahhahu Aleyhi ve Sellem)'in civarıyla müşerref olma " şerefine nail kılınmaya biz de bu vesileyle niyet ettik.

Allah-u Teala'dan niyazımız, kendi kıyametimiz sayılan ölümümüze kadar bizi eden ayaktan düşürmemesi, cemaatle namaza iştiraken mahrum etmemesi ve haşr sabahına kadar birçok Müslümanın bu eserden istifade etmesidir.

Sizlerden de dileğimiz, Rasulüllah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)'in itina ile üzerinde durduğu cemaate iştirak konusunu ciddiye almanız, bu risaleyi dikkatiyle okuyup amel etmeniz ve Fahr-i kainat Aleyhi ekmel-ü's-salevat ve t-tahiyat Efendimizin yüce hatırı için herkesi bu konuda teşvik etmenizdir.

Zira bu eserde okuyacağınız hadis-i şerfilerde göreceğiniz üzere; cemaati terkeden birinin şerri komşularına, hatta tüm dünya halkına ulaşacağı gibi, cemaate devam eden birinin hayrı da her yere kavuşacak ve cemaat ehli hürmetine dünya halkından toplu azaplar kaldırılacaktır.

Allah-u Te'ala cümlemizi ilk sorulacağımız vazife olan namazla ilgili tüm şartları yerine getirmeye muvaffak eylesin.Amin!

(27-Recep-1429/30-Temmuz-2008)Ahmet Mahmut Ünlü Kitapları

35,00 ₺ %20
28,00 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Türü: İslam
ISBN: 9786059010986
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 320
Basım:
Ebat: 13,5x19,5 cm
Ağırlık: 315
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.