Cemal Kaşıkçı - Hayatı, Mücadelesi, Sırları

Hatice Cengiz Anlatıyor

Sinan Onuş, Mehmet Akif Ersoy
Kopernik Kitap

“Serum uzun sürecek. Az önce hemşire bana ‘Neyisiniz’ deyince, ‘Yakınıyım’ dedim. Gerçekten de bu durumda, Cemal’in hiç olmadığı kadar yakını oluyordum. Yanında oturan, onunla ilgilenen, ihtiyaçlarını karşılayan… Ezanlar okunmaya başladı. ‘Üstümü ört Hatice’ dedi. İçimde bir merhamet oluştu. Cemal yanımda uyuyor. Serum hâlâ başlarda. Uzun bir süre devam edecek.”

2 Ekim 2018… Suudi Arabistan vatandaşı gazeteci Cemal Kaşıkçı Türkiye’de, ülkesinin başkonsolosluğuna girdi ve kendisinden bir daha haber alınamadı. Kapıda onu, nişanlısı Hatice Cengiz bekliyordu. Dünya olayı, ondan öğrendi. Cinayete ilişkin sorulara yanıt aranırken çok şey yazıldı, konuşuldu. Peki, yazılmayanlar ve konuşulmayanlar?..

Hatice Cengiz’in, Cemal Kaşıkçı ile olan ilişkilerini ve kişiliğini birçok yönü ile anlattığı bu kitapta onu yakından tanıyacak, ‘yüzyılın cinayeti’nin perde arkasındakileri öğreneceksiniz… Ayrıca elinizdeki bu kitapta, Hatice Cengiz’in günlüklerini ve yakın dostlarının aktardığı bilgileri bulacaksınız.

Sinan Onuş Kitapları
25,00 ₺ %28
18,00 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
50 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava

Kitap Ayrıntıları

ISBN: 9786058093522
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 228
Basım: Ocak 2019
Ebat: 13,5x19,5 cm

Sinan Onuş Hakkında

Sinan Onuş, Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname, Araştırma - İnceleme, Edebiyat kategorilerinde eserler yazmış bir yazardır. Başlıca kitapları alfabetik sıra...

Cemal Kaşıkçı - Hayatı, Mücadelesi, Sırları Kitap Yorumları

Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
  • Berke Poçan (08.02.2019)

    Cemal Kaşıkçı ile ilgili merak ettiğimiz her şeyi bulabileceğimiz güzel bir otobiyografik kitap. Herkesin okumasını tavsiye ederim.

  • Şahnur Elmastaşoğlu (08.02.2019)

    Bir dönem medyada büyük ses uyandıran cemal Kaşıkçı cinayeti ile kaşıkçı'nın hayatı baya merak konusu oldu. Ona itafen yazılmış Cemal Kaşıkçı kitabı okunabilir bir otobiyografik eser.