Cennet

Özgürlük Zamanı

Şeref Efe
1 kişi

Kitap Açıklaması

"Özgürlük Zamanı: Cennet beş kitaptan oluşan Özgürlük Çağı serisinin son hikayesidir.

Bir kaza sonucu Anahura insanlık tarihinin sonlandığı bir zamana çıkar. Özgürlük düşüncesi iki zıt kutba evrilerek birbirinden ayrışmış ve yeryüzünde bu ayrışmaya dayalı kalıcı bir denge kurulmuştur. Bir seçim yapmaya zorlanan Anahura, her iki alemi keşfetme, varlığı,  zamanı ve bilinci anlama yolculuğuna çıkar. Bu aslında özgürlüğü ve insanlığı yeniden inşa etme yolculuğudur.

Orta gelecekten uzak geleceğe sıçrayan hikayemiz özgürlüğün çok yakın iki kavramla ilişkisi üzerine yoğunlaşmaktadır: Serbestlik ve bağımsızlık (bireysel anlamda). Bu çerçevede okuyucu anarşizm, kural tanımazlık, sufilik, yalnızlık, futurizm, teknolojizm ve bir ölçüde kapitalist gelişim düşüncelerine göndermelerle karşılaşacaktır.

Okuyucu hikayenin merak uyandıran akışı içinde daha pek çok kavramı ziyaret edecek: Yapay zeka, insan bilinci, uygarlık, kader, gerçeklik, sanal gerçeklik, simülasyon teorisi, varlık, evren ve elbette zaman. Zaman yolculuğu dahil serüvene. Bunların her birinin özgürlükle ilişkisi nedir? Bu soru hep gündemde."

Şeref Efe Kitapları
15,00 ₺ %10
13,50 ₺
Tedarik Süresi: 3 iş günü
75 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Türü: Edebiyat, Roman
ISBN: 9786057610065
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 138
Basım:
Ebat: 12,5x19,5 cm
Ağırlık: 138
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
  • leyla güven (16.05.2019)

    Baştan sona sürükleyici, merak uyandıran, kendini ve evrendeki sisteme dair her şeyi sorgulatan müthiş bir kurgu. Varlığımızın en büyük nimeti özgür olmaktır. Varlığımıza ters düşüp bağımlılıklar içinde yaşadığını fark edip hevesleniyorsun. Bu heves kesinlikle cevabını aradığım bir sürü soruyla birlikte aklımı meşgul ediyor. Okunmalı ve okutulmalı.

  • Ece Yazıcı (15.05.2019)

    Kitap adı gibi Cennet diyebilirim. Özgürlüğümüzün temelinde ki sorunları ve bu sorunlardan nasıl kurtulmamız gerektiğini anlamamızı sağlayan bir eser diyebilirim. Özgürlüğüne kavuşmak isteyenlerin yol arkadaşı olacak bir baş yapıt. Okumanızı tavsiye ederim.

  • Şeref Efe (06.05.2019)

    Arka Kapaktan: Özgürlük Zamanı: Cennet beş kitaptan oluşan Özgürlük Çağı serisinin son hikayesidir. Bir kaza sonucu Anahura insanlık tarihinin sonlandığı bir zamanda bulur kendisini. Özgürlük düşüncesi iki zıt kutba evrilerek birbirinden ayrışmış ve yeryüzünde bu ayrışmaya dayalı kalıcı bir denge kurulmuştur. Bir seçim yapmaya zorlanan Anahura her iki alemi keşfetme, varlığı, zamanı ve bilinci anlama yolculuğuna çıkar. Bu, aslında özgürlüğü ve insanlığı yeniden inşa etme yolculuğudur.