Çerkeslere Mektuplar

1

Mefewud Nartan

Kitap Açıklaması

Bu kitaptaki yazılar hüznün ve öfkenin kaynağına götürecek okuru. Haklı olmanın bilinciyle ışıklandırıyor dünü, bugünü ve yarını. Çerkes türküleri kadar epik, Çerkesler kadar lirik yazılar toplamı.

-Ahmet Telli (Şair) / Ankara

"Akıcı bir anlatım, kışkırtıcı bir üslup. Bazen yürekten bir çığlık, bazen dağdan kopan bir çığ. Hem kadife gibi yumuşacık, hem Çerkes kaması gibi keskin. Bence kesinlikle okumayın.."

-Yazar Adnan Özveri / Abhazya

Çok kullanırız şu lafı; "Çerkes tarihi kullanılmanın tarihidir aynı zamanda." Çerkeslerin iç dinamikleri ile gelişmesi 19 yy'da kesintiye uğradı. Kendileri olmak, kimliklerini yaşatmak ve geleceğe taşımak mücadelesini azimle, inatla ve kararlılıkla sürdürüyorlar. Tarihten edindikleri deneyimlerle özgür iradeleri ile yürütecekleri mücadelede ittifaklarını da kendileri belirleyecek, güç kontrolünü reddedeceklerdir. Elinizdeki kitap, kontrol etmek, yön vermek derdinde olanlara, Çerkesleri yine/yeniden kullanmak isteyenlere önemli bir mesajdır.

-Jineps / Yaşar Güven

Konuları farklı olsa da, derinlikleri değişse de altta, derinde, içkin olarak bir bilgenin   duyarlılığı kaygısıyla kaleme alınmış  yazılar desem abartmış olmam. Herkes gibi hep arayan; ararken, kendi doğru sorularını kurma girişimi de aynı zamanda. Duraksatıp düşündürerek kendisini okutan yazılar. Farklı zamanlarda okuduğumuz yazıların toplu bir güç haline gelmiş şekli bu kitap. Bir taraftan da, '' Ben Çerkesim ve Çerkesler o bildiğiniz eski Çerkes değil artık...'' diyor... Okurken birçok cümlenin altını çizeceğinizi düşünüyorum...

-Mansur Balcı (Yazar) / Nalçik, Kaberdey-Balkar Cumhuriyeti


Çerkeslerin kolay yutulur bir lokma olduğunu sananlara tokat gibi bir cevap…

-Turgut Türksoy (Yazar) / Ankara15,00 ₺ %28
10,80 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Türü: Edebiyat, Deneme
ISBN: 9786054794485
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 144
Basım:
Ebat: 14x20 cm
Editör: Turgut Türksoy
Ağırlık: 144
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.