Kitap Açıklaması

Çevre kirlenmesi veya çevresel olaylar, halk sağlığını doğrudan veya dolaylı etkilemekte olup, etkisi çoğu zaman hemen görülmeyip uzun sürede akut veya kronik rahatsızlıklar şeklinde kendini göstermektedir. Kitap, halk sağlığını etkileyen farklı boyutlarda çok sayıda olay içermekte olup, bu olaylar, çevre mühendisliğinin hangi boyutlarda ve hangi konularda çalıştığını veya çalışması gerektiğini göstermektedir.

Kitap, sadece çevre mühendislerinin çalışma sahalarını göstermekle kalmamakta, aynı zamanda sözü edilen olaylara yol açan tesisleri işleten farklı meslek mensupları ve kamu idaresinde karar verici konumda olanlar için de yol gösterici nitelikte önemli bilgiler içermektedir. Üretim teknolojileri ve ürünlerin, çevre dostu teknolojiler veya ürünlere dönüştürülmesinin daha iyi ifade edilebilir gerekçesi de bu kitapta çok açık bir şekilde yer almaktadır. Kitap, sadece çevre mühendislerini değil, hayatın her alanında faaliyet gösteren bütün bireyleri yakından ilgilendiren konuları yaşanmış örneklerle vermektedir.

Kitap, çevre problemlerini belirleme ve çözümleme konusunda karmaşık örnekler sunarak başlamakta, mühendislerin teknoloji, fayda/maliyet, risk ve etikle ilgili kararları verirken kullandıkları araçlar, etik üzerine irdeleme, boyutlar ve birimlere giriş, kütle dengesine giriş, reaksiyonların açıklanması, ideal reaktör teorisi, kütle dengesi yaklaşımının enerji akışına uygulanması, ekosistemlerde meydana gelen ilginç reaksiyonlar, kütle dengesi yaklaşımı ve reaksiyon kinetiği kullanılarak ekosistemlerin açıklanması, temiz su arayışı, su kalitesi özellikleri, su temini ve arıtımı, atık su arıtımına giriş, hava kirleticiler ve hava kirlenmesi kontrolü, evsel katı atıklar, tehlikeli atıkların yönetimi, gürültü kirliliğine giriş ve çevre dostu (yeşil) mühendislik etiği kapsamında faaliyetlerin sürdürülebilmesi için yapılabilecekler hakkında bir değerlendirme ile sonlanmaktadır.P. Aarne Vesilind Kitapları
50,00 ₺ %8
46,00 ₺
Tedarik Süresi: 6 iş günü
50 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Türü: Akademik
Orijinal Başlık: Introduction to Environmental Engineering
ISBN: 9786051331577
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 640
Basım:
Ebat: 165x24 cm
Çevirmen: Alper Nuhoğlu
Çevirmen: Yaşar Avşar
Çevirmen: Vedat Uyak
Çevirmen: Ülkü Yetiş
Çevirmen: Özer Çınar
Çevirmen: Osman Arıkan
Çevirmen: Olcay Tunay
Çevirmen: Y.Şevki Yıldız
Çevirmen: Melike Gürel
Çevirmen: Mahmut Altınbaş
Çevirmen: Lokman Hakan Tecer
Çevirmen: Kevser Cirik
Çevirmen: Kadir Alp
Çevirmen: İsmail Toröz
Çevirmen: İsmail Koyuncu
Çevirmen: Halil Hasar
Çevirmen: Esra Ateş Genceli
Çevirmen: Erkan Şahinkaya
Çevirmen: Ergün Yıldız
Çevirmen: Erdem Görgün
Çevirmen: Emine Ubay Çokgör
Çevirmen: Cumali Kınacı
Çevirmen: Bülent Keskinler
Çevirmen: Bestamin Özkaya
Çevirmen: Ayşegül Tanık
Editör: İsmail Toröz
Ağırlık: 640
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.