Ceza Muhakemesinde İspat ve Şüphenin Sanık Lehine Yorumlanması

Doğan Gedik, Mahir Topaloğlu

Kitap Açıklaması

Ceza Muhakemesinde İspat ve Şüphenin Sanık Lehine Yorumlanması başlıklı kitabımızın yeni basısıyla karşınızdayız. İlk basısına gösterilen ilgiden dolayı meslektaşlarımıza teşekkür ederiz. Her çalışmanın ilk basısında eksiklikler, kusurlar olması mümkün olduğu gibi zamanla mevzuat ve içtihat değişikleri karşısında güncelliğini kaybetme ihtimali de bulunmaktadır.

İlk basıda değinmediğimiz ve bu nedenle de eksikliğini hissettiğimiz "dijital deliller" i bu kez inceleme fırsatı bulduk. Bir kısım yerleri ise adeta yeniden yazdık, eklemeler yaptık. Diğer taraftan yeni içtihatlar dahil olmak üzere içtihatları tarayarak ilgili bölümlerde değerlendirdik. Ülkemizde hukuk adına sevindirici gelişmeler olmasa da baş döndürücü mevzuat değişikleri olmakta, takip etmemizi zorlaştırmaktadır. Nitekim 2014 yılının Şubat (21/02/2014 tarihli ve 6526 sayılı ) ve Aralık ( 2/12/2014 tarih ve 6572 sayılı) aylarında Ceza Muhakemesi Kanununun daha çok koruma tedbirleri alanında yapılan değişiklikleri de yine ilgili bölümlere işledik ve bu şekilde çalışmayı güncelledik.

Biliyoruz ki her çalışmanın yetkinleşmesi bir süreç gerektirmektedir. Her basıda daha bir olgunlaşmaktadır. Bu çalışmanın da olgunlaşma süreci devam etmektedir. Bunda da aldığımız öneri, eleştirilerin daha iyisini / doğrusunu yapma konusunda katkısı yadsınamaz.Doğan Gedik Kitapları

78,70 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786051466354
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 829
Basım:
Ebat: 155x235 cm
Ağırlık: 1126
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.