CIA ve Pentagon’un Gizli Dosyaları

Jim Marrs

Kitap Açıklaması

11 Eylül, Afganistan, Irak İşgali ve ABD'nin Uyuşturucu Ticareti

Amerikan Derin Devleti dendiğinde akla ilk gelen kuruluşlardır CIA ve Pentagon. Karanlık bir geçmişe sahip bu iki kuruluşun yapıp ettikleri hakkında çok iddialar ortaya atılır ama ya bu iddialar kanıtlanabilecek özelliklere sahip değildir ya da gerçeklerin kamufle edilmesine aracılık eder.

Elinizdeki kitabın yazarı ise Amerikan basının tanınmış, konusunda uzman simalarından. Amerikan ordusuna hizmet vermiş bir gazeteci olmasından dolayı iddialarını rahatlıkla temellendirebiliyor. CIA ve Pentagon'un kuruluşundan bu yana ilişkilerini takip eden, Kennedy'nin öldürülmesiyle ilgili yazdığı kitabı Oliver Stone tarafından filmleştirilerek tarihe geçen Jim Marrs, ortaya koyduğu gerçekçi yaklaşımları, gazeteci perspektifi ve muhalif tutumuyla ABD'de haklı şöhreti yıllar önce yakaladı.

Büyük bir yalan, kamuflaj ve aldatma operasyonu olan 11 Eylül 2001 günü meydana gelen olaylara ilişkin gün yüzüne çıkmamış ifşaat, bilgi, belge ve yorumlarıyla Jim Marrs şu ana kadar var olan bütün önyargıları sarsacak bir eserle okuyucunun karşısına çıkıyor. ABD'de satışı 1 milyonu geçen kitabında Marrs, Afganistan'ın işgali ve uyuşturucu ticaretinde Amerikan istihbarat örgütlerinin rolünü anlatırken okuyucuya sunduğu yorumlarla bütünlüklü bir tablonun oluşturulmasına çalışıyor. Pearl Harbour'dan bu yana Amerikan Derin Devleti'nin içinde bulunduğu komploları, yasa dışı işleri bütün ayrıntılarıyla açıklayan yazar geleceğe de ışık tutuyor.

 20,37 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789944321303
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 460
Ebat: 13,5x20 cm
Ağırlık: 460
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.