Çift Psikoterapisi

Tedavi Planlayıcısı

Arthur E. Jongsma-Jr., K. Daniel O'Leary, Richard E. Heyman

Kitap Açıklaması

Çift Psikoterapisi Tedavi Planlayıcısı; deneysel açıdan destekli kanıta dayalı terapi girişimlerini ön plandatutmaktadır.

  • Öfke,
  • Suçlama,
  • Bağımlılık,
  • İlişki Problemlerinden Kaynaklanan Depresyon,
  • İlişkide Hayal Kırıklığı,
  • Aldatma,
  • Eş Şiddeti,
  • Kıskançlık,
  • Aşk / Sevgi Kaybı,

Değişen Hayat Olayları ve çift İlişkilerinde görülebilecek 35 farklı problemi konu almıştır.Kitap, yapılandırılmış, kanıta dayalı terapi planları ile tedavi sürecini açıklar, kolaylaştırır ve hızlandırarak birçok üstünlük sağlar. 1000'in üzerinde terapi amaç ve girişim özellikleri ile kendi terapi seansınızı yapılandırmanızı sağlayacak imkanlar sunmaktadır. Konuların sistematik şekilde sunulması danışmanlık seanslarınızı raporlaştırmanızı kolaylaştıracaktır. Böylelikle danışanlarla daha etkili ve istenen niteliklerde zaman geçirilmiş olacaktır. Ayrıca kendi deneyim ve gözlemlerinizi de ekleme imkanı sunmaktadır.

Bu kitap; "Çift" ile çalışan psikiyatristler, doktorlar, psikologlar, psikolojik danışmanlar ve genel anlamda Aile Terapistleri" ile bu alanda eğitime devam eden öğrencilerin ihtiyaç duyduğu bir kaynaktır.
Arthur E. Jongsma, JR., PHD en çok satan "Uygulama Planlıyacıları '' serisinin editörüdür. 1971 yılından bu yana Jongsma birçok yatılı ya da ayakta tedavi olan hastaya profesyonel bir şekilde ruh sağlığı hizmeti vermiştir. 25 yıldır Michigan'daki Grand Rapids'de serbest hekimlik grubu olan Psikolojik Danışmanlığın kurucusu ve yöneticisidir. 40'ın üzerindeki kitabın yazarlığını veya yardımcı yazarlığını ve dünyadaki ruh sağlığı profesyonellerin eğiticiliğini yapmıştır.

K. Daniel o'leary, PHD State University of New York ve Stony Brook University adlı üniversitelerdeki Psikoloji Ana Bilim Dalı, Klinik Psikoloji Bilim Dalında seçkin bir profesör olarak görev yapmıştır. Mevcut araştırmaları, dünya çapındaki, samimi ilişkilerde yaşanan fiziksel ve psikolojik saldırganlık konularına odaklanmıştır.

Richard E. Heyman, PHD State University of New York ve Stony Brook University adlı üniversitelerdeki Psikoloji Ana Bilim Dalı, Klinik Psikoloji Bilim Dalında araştırmacı profesör olarak görev yapmıştır. Heyman'ın araştırma programı, aile problemlerinin ortaya çıkması ve devam etmesi üzerine odaklanmıştır.Arthur E. Jongsma-Jr. Kitapları

40,00 ₺ %8
36,80 ₺
Tedarik Süresi: 6 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Orijinal Başlık: The Couples Psychotherapy Treatment Planner
ISBN: 9786051337609
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 246
Basım:
Ebat: 17x24 cm
Çevirmen: Aziz Yıldırım
Ağırlık: 246
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.