Cinsellik Üzerine

Sigmund Freud

Kitap Açıklaması

Biyolojide insanın ve hayvanın cinsel ihtiyaçlarını açıklamak için bir "cinsel dürtü" nün varlığı benimsenir. Aynı şekilde açlığı anlatmak için bir beslenme dürtüsünün var olduğu kabul edilir. Bununla birlikte  halk dilinde cinsel gereksinim için açlığın karşılığı olarak kullanım gören bir sözcük yoktur. Bilim dili ise "libido"terimini kullanır.

Kamuoyunun düşünceleri cinsel dürtünün niteliği ve karakteristik, yapısı konusunda bir takım kesin düşünceler oluşturmuştur. Bu anlamda cinsel güdüm  çocukta bulunmadığını erginlik çağında oluştuğu ve olgunluğa götüren yürüyüşle sıkı bağlantısı olduğunu cinslerden birinin öbürü üzerine dayanılmaz bir çekim yapması biçimi altında kendini gösterdiğini amacın cinsel birleşme ya da hiç değilse bu amaca giden bir eylemler topluluğu  olduğunu söylemek uygun görülür.

Bu anlatımın gerçeği ifade etme anlamında güdük kaldığına inanmak geçerli nedenlerimiz var. Eğer biraz daha yakından incelenirse bu düşüncelerde  bir yığın yanlışlıklar doğru olmyana noktalar oldukça acelece verilmiş kararlar fark edilir.Sigmund Freud Kitapları

Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786054745265
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 117
Basım:
Ebat: 13,5x19,5 cm
Çevirmen: Hasan İlhan
Ağırlık: 114
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.