Çizgili Pijamalı Çocuk

John Boyne
Tudem Yayınları
4 kişi
Kidega'nın Çizgili Pijamalı Çocuk Kitap Yorumu

9 yaşında bir çocuğun gözlerinden 2. Dünya Savaşı anlatılıyor. Savaş sırasında, aralarında tel örgüler varken sürdürdükleri arkadaşlıkları, saflıkları ile Nazi vahşeti ve soykırım birlikte nakış gibi işlenerek okuyucuya aktarılıyor. 

Bu kitabı okumaya başladığınızda, Bruno adında dokuz yaşındaki bir çocukla bir yolculuğa çıkacaksınız (ama bu kitap dokuz yaşındakiler için değil). Ve er geç Bruno ile birlikte bir tel örgüye varacaksınız. Böyle tel örgüler dünyanın dört bir yanında var. Umarız asla rastlamak zorunda kalmazsınız.

John Boyne Kitapları
25,00 ₺ %35
16,25 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
30 TL üzeri kargo bedava Kargo Bedava

Kitap Ayrıntıları

ISBN: 9786059604741
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 205
Basım: Nisan 2015
Çevirmen: Tülin Törüner
Çevirmen: Tayfun Törüner
Editör: Rukiye Düzçay
John Boyne

John Boyne Hakkında

John Boyne Kimdir?John Boyne 1971 yılında İrlanda, Dublin’de doğmuştur. John Boyne İrlanda Dublin Trinity Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olmuştur. Bir üniversitede yaratıcılık...

Çizgili Pijamalı Çocuk Kitap Yorumları

Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
 • Esma Denkel (07.11.2018)

  Okuyan herkesin neden bu kadar beğendiğini okuyunca anlıyor insan. Kesinlikle okumalısınız.

 • Ada Yorulmaz (30.10.2018)

  Okuyanların neden bu kadar çok beğendikleri bir kitap olduğunu kendim de okuyunca daha iyi anladım. Nazilerin acımasızlığı, insanın zihnini, gözlerini öyle güçlü örseliyor ki, bana göre çizgili pijama giyen'le, sıradan kıyafet giyen arasında fark yoktur. ikisinin de insan olması, konuşabilmesi, aynı özellikleri taşıması, yürümesi, duyması onların birbirinden üstün oldukları anlamına kesinlikle gelmez. Ne demek istediğimi kitabı okuyanlar anlamıştır ama okumayanlar için tavsiyem okuyun arkadaşlar. Pişman olmayacaksınız.

 • Şahnur Karabulut (29.10.2018)

  Nazilerin baskısını bir çocuğun ve arkadaşının gözünden okuyabilirsiniz. Ödüllere doymayacak bir eser bence.

 • Yiğit Yorulmaz (10.07.2018)

  Çizgili Pijamalı Çocuk kitabının baş karakteri olan Bruno adında bir çocuğun tel örgüler arasında bir arkadaş edinmek ve bir yıl boyunca arkadaşlıklarını devam ettirmeleri ve büyük bir dostluk kurmaları dikkat çekici özellikle kitabı bana çok sevdiğim biri hediye ettiğinden benim için anlamı da kitabın içindekiler kadar etkileyici ve özel.

 • Ece Berberoğlu (09.07.2018)

  Çizgili Pijamalı Çocuk kitabı ile uzun ve tel örgülerin ardında bir yaşama tanık oluyorsunuz. Nazilerin işlendiği bu kitaba bayılacaksınız.

 • Rüya Tokgöz (03.07.2018)

  Çizgili Pijamalı Çocuk kitabına bayıldımmmmmmmm;)

 • Emirhan Yıldırım (13.06.2018)

  Çizgili Pijamalı Çocuk kitabı Nazilerin dehşet verici yüzlerini iki çocuğun gözünden bizlere sunması kitabı en iyiler arasına girmesini sağlamış bence. Filmi de kitabı kadar güzeldi.