Çocuğunuzu Resimlerinden Keşfedin

Roseline Davido

Kitap Açıklaması

Günümüz toplumunda yeterince değer verilmeyen, ders müfredatında adeta geçiştirilen resim, aslında    evrensel bir dildir, özellikle de çocuklar söz konusu olduğunda.

Henüz okuma yazma öğrenmemiş, kelime dağarcığı yeterince gelişmemiş çocuklar doğal olarak kendilerini sözlü ve yazılı biçimde ifade edemezler. İşte bu noktada resim devreye girer; ne kadar küçük yaşta olursa olsun çocuk, çizdiği resimde iç dünyasını ve o esnada kafasını meşgul edenleri yansıtır.

Önemli olan bunları doğru yorumlayabilmektir. Bunun için seçtiği konudan, çizdiği çizgilerin biçimine, kullandığı renklerden, resmi kâğıdın neresine çizdiğine kadar pek çok öğeyi dikkate almak gerekir.                           Roseline Davido, çocukların resimlerini yorumlamak için ihtiyaç duyacağınız bilgileri birçok örnek eşliğinde sade bir dille açıklamış.

Alanında çığır açıcı bir klasik sayılan ve pek çok dile çevrilen bu kitap, hem çocuklarının gelişimini yakından takip etmek isteyen anne babalara hem de konunun uzmanlarına (pedagoglar, psikologlar, psikiyatrlar, öğretmenler) hitap eden önemli bir kaynaktır.

Klinik psikoloji ve psikanaliz üzerine doktorası olan yazar, Paris VII Üniversitesi'nde öğretim görevlisidir ve çocuk resmi konusunda dünyanın önde gelen uzmanlarından biri olarak kabul edilmektedir.25,93 ₺ %22
20,23 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789752752856
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 280
Basım:
Ebat: 13,5x21 cm
Çevirmen: Seda Çakmakcıoğlu Şan
Ağırlık: 280
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.