Çocuk Kalbi

İş Gençlik Klasikleri

Edmondo De Amicis
Kidega'nın Çocuk Kalbi Kitap Yorumu
Sadece çocukların değil, büyüklerin de okuması gereken etkileyici dersler çıkarılabilecek bir kitap. Unutulmaz insani değerleri hepimize yeniden hatırlatıyor. Küçük Enrico'nun günlüğünden görüyoruz yaşamını. Minik kalbindeki saflık ve iyilik ile olaylardan çıkardığı anlamlar sizi çok etkileyecek. Edmondo de Amicis'in kendi çocuğunun günlüğünden esinlenerek yazdığı bu kitabı küçük, büyük herkes hayatının bir döneminde okumalı.

Kitap Açıklaması

Üçüncü sınıfa giden Enrico bir günlük tutmaya başlar. Bu sınıfta yeni bir öğretmeni, yeni arkadaşları vardır. Enrico kısa sürede sınıftaki her çocuğun farklı bir hikâyesi olduğunu keşfeder. Bazılarının ailesi çok zengin, bazılarının ailesi ise çok fakirdir. Enrico defterine yazdıkça, okulda sadece dersleri değil hayatı da öğrenmeye başladığını fark edecektir.

Edmondo De Amicis Kitapları
10,00 ₺ %32
6,80 ₺
1 günde kargoda
75 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Orijinal Başlık: Cuore
ISBN: 9786053605065
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 328
Basım:
Ebat: 13x19 cm
Editör: Nevin Avan Özdemir
Çevirmen: Meryem Mine Çilingiroğlu
Ağırlık: 328
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
  • Yağız Kaplangı (30.08.2018)

    Kitabı okumaya başlayınca kesinlikle sizlerde benim gibi duygulanmamak için kendinizi zor tutacaksınızdır. Çocuk Kalbi kitabını her yaşta rahatlıkla okuyabilirsiniz. Eminim ki her okumanızda farklı anlamlar ve dersler çıkaracaksınız dır.

  • Kerem Çetiner (05.07.2018)

    Dünyanın en yaralı çocuk kitabı olan Çocuk Kalbi kitabından çok şey öğrendim. Herkesin kesinlikle okuması ve çocuklarına da okutması gereken bir kitap. Fazlası ile duygu yüklü kitabı yazar kendi çocuğunun günlüklerinden esinlenerek yazmış ve tek kelime ile müthiş olmuş.