Çocuk Oyunlarından Örnekler : Türk Dünyası ve Komşu Ülkeler

D. Neslihan Bay, Yalçın Bay

Kitap Açıklaması

Geçmisten günümüze atalarımızın bize aktardıgı, kimlik ve kisiligimizi sekillendiren ve karakterimizi insa eden bu degerleri, bizlerinde aynı hassasiyetle koruyarak, gelistirerek çocuklarımıza aktarmamız gerekmektedir. Yasamı ve dünyayı oyun yoluyla kesfeden ve ögrenen çocugun kendi kültürel degerlerini kazanmasının en temel yolu ise yine oyunlardır.

Bu projenin hazırlanmasının en önemli nedeni su olmustur: Bizler Türkiye Cumhuriyeti'nde yasayan Türkler olarak daha çok Anadolu ve Trakya'daki milli çocuk oyunlarımızı iyi biliyoruz. Ancak Türkiye dısında Avrasya'nın genis cografyasında yasayan baska Türk topluluklarının çocuk oyunlarından tek tük örnekler dısında fazla bilgimiz yok. Bu eksikligimizi gidermek için çesitli Türk topluluklarında bugün canlı olarak yasatılan ve bizi daha eski dönemdeki Türklerin çocuk oyunlarının çesitli biçimlerine, benzer yanları yanında benzer olmayan yanlarına götürecek kültürel mirasımızın bir dökümünü alan çalısmasıyla ortaya koymak amaçlanmıstır.

Bu saha arastırması projesinde, Türk toplulukları yanında, Türk olmayan bazı komsu topluluklar arasında da, Türk topluluklarının çocuk oyunlarıyla karsılastırma imkanı vermesi bakımından çocuk oyunlarını derlemeye çalısılmıstır.D. Neslihan Bay Kitapları

60,00 ₺ %20
48,00 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Türü: Akademik
ISBN: 9786257083232
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 153
Basım:
Ebat: 15,5x23,5 cm
Ağırlık: 153
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.