Çocuklarımızın Karakter Oluşumu

Sorunlar ve Çözümler

Tuncay Dilci

Kitap Açıklaması

Sevgili okur;

Ülke ve millet olarak son zamanlarda yaşadığımız tüm sıkıntıların altında cehalet olarak tanımladığımız bilgisizlik yatmaktadır. Milli ve insani değerlerimizdeki algıya ilişkin yozlaşma artık milletçe varlığımızı tehdit eder noktaya gelmiştir.

Başta değer eğitimi olmak üzre, yeni neslin karakter inşasına ilişkin milletçe yaşadığımız sorun yöntemle alakalı olarak karşımızda durmaktadır. Bu durum anne ve babaların kapitalist mantıkla çocuk yetiştirmesiyle başlar; makul ve mantıklı düşünenlerin çocuğa yaklaşım biçimiyle ilgili yanlışlıklarla sürdürülmektedir. Çocuğun doğasıyla örtüşmeyen yaklaşım ve uygulamalar, onun genetik kodlarına sirayet etmiş kültürel kimliğini tahrip ederek, nihistçi yeni bir neslin yaşamını beslemektedir. Söz konusu bu durum kendi maddi ve manevi değerlerine savaş açan, sözde özgürlük adına değer olarak görülen her şeyi ayaklar altına alan bir karaktere dönüşmektedir. Diğer yandan bireyde oluşan bu durum kişisel yıkımın ötesinde taassup kültürü aracılığıyla kendi milletini, ailesini ve içtimai hayata ilişkin her şeyi tehdit eder noktaya gelmiştir.

İşte elinizdeki bu kitap; aşınmaya yüz tutmuş, bizi biz yapan değerlerin yaşatılması, geleceğimizin teminatı neslimizin daha karakterli ve insani yaşam tarzını benimsemesi, paylaşımcı, çoklukta birliği, birlikte çokluğu görebilen; psikolojik ve kültürel yaşam olgunluğuna eriştirilmesinin sağlanması; çocuklarımızın sağlıklı yetiştirilmesi için gereken; milli hassasiyet ve kimlik kazandırılması sürecinde, neden sonuç ilişkisi bağlamında; siz değerli eğitimci anne-baba ve ebeveyn rolündeki okurlarımıza ve her kademedeki öğretmenlerimize atfen hazırlanmıştır.
Yeni nesillerin sağlam karakter ve donanımla yetiştirilmesi temennisiyle iyi okumalara…

Doç. Dr. Tuncay DİLCİ

25,00 ₺ %10
22,50 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
50 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789752475205
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 192
Basım:
Ebat: 13,5x21,5 cm
Ağırlık: 192
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.