Constantinople and its Environs

Thomas Allom

Kitap Açıklaması

Elle Renklendirilmiş 97 adet Gravür)
Thomas Allom - Robert Walsh
Thomas Allomun, 1838 yılında Londrada yayınlanan eşsiz eserinin tıpkıbasımı Denizler Kitabevi tarafından gerçekleştirildi.

Birbirinden kıymetli, elle renklendirilmiş 97 adet Türkiye gravürünün yer aldığı kitabın metinlerini, uzun yıllar İstanbulda yaşamış olan Robert Walsh yazdı.

İstanbulun çeşitli görünümlerinin bulunduğu eserde Bursa, Manisa, İzmir, Efes, Bergama ve Pamukkale gibi tarihin önemli antik kentlerinin gravürleri de yer alıyor.

Kitabın sayfalarını çevirirken binalar, manzaralar, insanlar arasında kaybolacak; kahvehane, mezarlık, harem, hamam, kilise, cami gravürleri ile dönemin sosyal ve kültürel hayatından kesitler izleyeceksiniz.

On dokuzuncu yüzyıl seyahat edebiyatının temel örneklerinden biri olan bu kitap, yalnız Osmanlı tarihçileri ve toplum bilimciler için bir kaynak olmakla kalmayıp şarkiyatçı söylem konularında da eleştirel ve karsılaştırmalı çalışmalar için zengin bir uygulama alanı sunuyor. Bu nedenle de, ilk yayınlanışından neredeyse iki yüzyıl sonra Voyage pittor¬esque de Constantinople et des rives du Bosphore, hala bilim insanları için zengin ve çok boyutlu bir araştırma konusu, kitapseverler için ise görsel bir haz kaynağı olmaya devam ediyor.Thomas Allom Kitapları

268,52 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789944264440
Kapak: Ciltli
Kağıt Cinsi: Kuşe
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 218
Basım:
Ebat: 31x405 cm
Editör: Işıl Ateş
Ağırlık: 2653
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.