Daha Eğlenceli Matematik

Theoni Pappas
1 kişi

Kitap Açıklaması

"Daha Eğlenceli Matematik yaşamın pek çok yönündeki matematiksel fikir ve yansımaları sunarak okuyucunun matematik ve dünya arasındaki ayrılmaz ilişkinin farkında olmasını sağlamak amacıyla hazırlanmıştır."

- Science News

"Daha Eğlenceli Matematik, sadece kavramların mekanik bir tekrarlanması değildir. Hem kavramın hem de bunu icat edenin tarihini inceler, zihne meydan okuyan sıradışı alıştırmaları sadece kurumsal yönleriyle değil, pratikteki kullanımlarıyla sunar; ve matematiğin bilim ve insan emeğiyle ilişkisini açığa çıkaran pek çok siyah beyaz çizimle sunumunu renklendirir. Bu, alışılmış mekanik bir sunumdan çok farklıdır; matematiği günlük yaşama bağlar, matematik kavramlarını gerçekçi meydan okumalarla ilişkilendirmek için kültürel ve tarihsel etkilerden yararlanılmıştır. Öneriler, araştırmalar ve kavramlar kesinlikle sıkıcı değil aksine çok eğlencelidir."

- The Bookwatch

"Daha Eğlenceli Matematik, matematiğin dünyasını okuyucuya yeni, özgün bir yolla sunuyor. Matematikçi veya değil... tüm okurlara... herkes tarafından rahatlıkla okunabilir... kesinlikle öneriyorum."

- NCTM Matematik Öğretmenleri

"Daha Eğlenceli Matematik, genellikle yanlış anlaşılan konulara açıklık getirir... konu başlıkları buluşun özü akılda tutulacak şekilde düzenlemiştir.

- Curriculum Product ReviewTheoni Pappas Kitapları

48,00 ₺ %28
34,56 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Türü: Akademik
Orijinal Başlık: More Joy of Mathematics
ISBN: 9789755535388
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 325
Basım:
Ebat: 13,5x21 cm
Çevirmen: Deniz mengüç
Ağırlık: 310
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.