Danıştay Cinayeti Cumhuriyet’e Saldırı

Ergenekon Kitaplığı 1

Tuncay Özkan

Kitap Açıklaması

Osman Yıldırım (Danıştay saldırısı hükümlüsü, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası aldı):

"Eczacıbaşı Holding, Koç grubu, Mehmet Ali Erbîl, Mehmet Ali Birand, ATV, Kanal ı, Süzer Holding'in maddiyatlarını alalım.(Alparslan Arslan, Danıştay'ı basan katil diyor)" dedi. "İyi olur" dedim. "Hatta bana Bülent Eczacıbaşı'n m iki kişiyi öldürttüğünü, bu bilgilerin kendisinde mevcut olduğunu..." (12.03.2008 tarihinde Danıştay cinayetini Ergenekon' a bağlayan ifadesinden. İfadeyi alanlar Ergenekon savcıları Zekeriya Öz ve Mehmet Ali Pekgüzel)

Alparslan Arslan (Katil):

"Halen avukatlık yapan Kemalettin Gülen ile buluştum. (Fethullah Gülen'in yeğeni) Kemalettin Gülen o sırada başörtüsü takan bir anaokulu öğretmeninin okul sahasına giremeyeceğine dair Danıştay kararından bahsetti. Üyelerin resminin Vakit Gazetesinde yer aldığını söyledi. Bana bir iş düşerse yardımcı olurum" dedi.

Mehmet Ali Şahin (Adalet Bakanı) 17 Mayıs 2006 (o saldırıdan üç saat sonra T.B.M.M kürsüsünden):

"Bekleyin, çok kısa sürede bu olayın neden yapıldığı ve arkasında kimler olduğu ortaya çıkarılacaktır. Sürprizlere hazır olun. Gladyo tipi bir yapılanma var".

Recep Tayyip Erdoğan (Başbakan) 29 Mayıs 2006:

Bu iş başörtüsüyle ilişkili değil. Susurluk, Küre, Sauna bağlantıları var. Saldırı iktidarımıza yöneliktir.

Zaman Gazetesi 23 Mayıs 2006 :

"Ülke' de kaos ortamı yaratmak isteyen, eski sabıkalıları para vaadiyle taşeron tetikçi gibi kullanan yasadışı örgütün üst düzey yöneticisi Muzaffer Tekin " Bir istihbarat yetkilisi: "Geçmişte önemli görevlerde bulunan emekli subayın, Tekin ile yaptığı telefon görüşmelerinde suç unsuru bulunmadığını, asıl görüşmelerin yüz yüze geçtiğini..."

Abdülkadir Aksu (İçişleri Bakanı) 19 Mayıs 2006, saldırıdan üç gün sonra :

"Danıştay'a silahlı saldırı düzenleyen Alparslan Arslan'ı yönlendiren çetenin elebaşı, 12 Eylül öncesi yüzbaşı iken ordudan atılan ve ekip içinde "Albay Muzaffer" diye tanınan Muzaffer Tekin. Bu olayın arkası başka..."

Aklınıza, laik Cumhuriyetle, memlekete sahip çıkın. Çünkü hepsini elimizden almak istiyorlar.Tuncay Özkan Kitapları

13,89 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786058926608
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 328
Basım:
Ebat: 13,5x19,5 cm
Ağırlık: 296
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.