Darwin’le Akşam Yemeği

Evrim Yeme İçmeyi Nasıl Etkiler?

Jonathan Silvertown
Kolektif Kitap

“Her alışveriş listesi, her yemek tarifi, her menü ve yemek pişirmek için kullandığımız her malzeme evrimci anlayışın babası Charles Darwin’le akşam yemeğine üstü kapalı bir davettir.”

Jonathan Silvertown Darwin’le Akşam Yemeği’nde en eski hominin atalarımızla bizi büyük bir sofra etrafında bir araya getiriyor. Ekmek, et, süt ürünleri, deniz ürünleri, sebzeler, baharatlar, tatlılar gibi temel gıdalar ve değişen beslenme alışkanlıklarımız üzerinden yaşamın evrimine ışık tutuyor.

Tat ve koku alma duyularımızın nasıl evrimleştiğinden acının sofralarımıza nasıl girdiğine, karbonhidrat ve yağ düşkünlüğümüzden yemeklerimizi neden ve ne zaman paylaşmaya başladığımıza dek okuma iştahını kabartan sorularla şekillenen bu çalışma, gıda sorununun hayatımızı temelden etkilediği günümüzde, neyi nasıl yediğimizi farklı düşünmeye davet eden bir kılavuz.

“Yemek hakkında gereğinden fazla kitap olsa da, benim gibi biri olduğunuzu ve bu tür davetlerin size de hiçbir zaman fazla gelmeyeceğini umarak, şu an elinizde tuttuğunuz şeyin bir kitaptan ziyade bir akşam yemeği daveti olduğunu farz edelim istiyorum. Ancak baştan belirtmeliyim ki bu farklı bir akşam yemeği olacak​;​ zihinlerimizi beslemeye yönelik bir akşam yemeği.”

Şimdi ek %8 KDV indirimiyle!
32,41 ₺ %28
23,34 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
50 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava

Kitap Ayrıntıları

ISBN: 9786052205136
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 293
Basım: Eylül 2018
Ebat: 15x21,5 cm
Çevirmen: Can Evren Topaktaş
Jonathan Silvertown

Jonathan Silvertown Hakkında

Jonathan Silvertown, Edinburg Üniversitesinde Evrimsel Biyoloji Enstitüsü bölümünde profesörlük yapmaktadır. Aynı zamanda biyolojik bilimler okulunda Fen Eğitimi kürsüsünü yönetmektedir. Sussex üniver...

Darwin’le Akşam Yemeği Kitap Yorumları

Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
  • Sinem Tunaboylu (08.11.2018)

    Güzel bir kitaptı. Darwin’le akşam yemeği kitabın adı zaten kadınların dikkatini çekmeye yetecek türden.

  • İrem Ilıcalı (29.10.2018)

    Çoğunluğun edebi eserler sevdiği günümüzde ben biraz daha akademik alanda başarılı kalemlerin kitaplarını takip etmeyi seviyorum. Darwin'le Akşam yemeği güzel bir kitap olmuş doğrusu.