Kitap Açıklaması

Bir sabah uyandığında tutuklandığını öğrenen Josef K.'nın hayatı 30. yaş gününde bir anda değişir. Neyle suçlandığı, neden tutuklandığı kendisine hiç bir zaman söylenmez. İlk önce bunun bir şaka olduğunu düşünen K., durumun ciddiyetini kavradığında olaylar içinden çıkılmaz bir hal alır. Suçunu öğrenebilmek için çeşitli yollar deneyen K.'nın bu süreçte karşılaştığı olaylar akıcı bir dille anlatılmaktır. Bir yandan normal yaşamına devam ederken bir yandan da dava sürecini takip eden K.'nın yaşadığı çıkmazın ele alındığı romanda; insanlar arasındaki kopuk ilişkiler, güvensizlik, iletişimsizlik ve yaşananların sorgulanmamasının doğurduğu sonuçlar işlenmektedir.

Franz Kafka'nın ileri görüşlülüğünün kanıtı olan Dava, yazıldığı günden bu yana güncelliğini hiç yitirmemiştir. Roman, yazarın Oxford Metinleri diye adlandırılan el yazılarından Amerikalı ve Alman uzmanların gerçekleştirdikleri çalışmalardan oluşturulmuştur. Romanda öne çıkan en önemli unsurlardan biri korkudur. Dava'da 20. yüzyılın Korku Çağı olarak adlandırılmasının güzel bir örneği okuyucuya sunuluyor. Mücadele zorlu bir süreçtir ve her zaman istenilen sonuç elde edilemeyebilir.Franz Kafka Kitapları

14,50 ₺ %35
9,43 ₺
1 günde kargoda
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789944979733
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 269
Basım:
Ebat: 13x21 cm
Çevirmen: A. Gökçe Bozkurt
Editör: Nilüfer Çeken
Ağırlık: 269
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
  • Oktay Dal (03.04.2020)

    KESİNLİKLE BU ÇEVİRİYİ ALMAYIN! Çok fazla yazım ve anlam hatası var. Pek çok cümlede “de”, “da” lar yanlış. kullanılmış. Büyük ihtimalle son okuma yapılmamış, düzeltilmemiş. Ben Şubat ayında satın almıştım. Kidega’da Can ve İş Bankası yayınları seçeneği yoktu, ya da verilmemişti bilemiyorum. Onlar varken bilmediğim bir çeviriyi almazdım. Yazık olmuş Kafka’ya. Tekrar alacağım.