İYİ BAYRAMLAR! 🙂 18-26 Ağustos arası bayram tatili süresince tedarik ve kargo işlemleri yapılamayacağından siparişlerinizi 27 Ağustos sonrası gönderebileceğiz. Tatil sonrası çok çalışıp kitaplarınızı en kısa sürede elinize ulaştıracağımıza söz veriyoruz! 🙂 Gizle
Kitap Ara
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
Değişim Sürecinde Türkiye

Değişim Sürecinde Türkiye

Mahfi Eğilmez
Remzi Kitabevi

Avrupa, imparatorlukların dağılmasıyla ulus devletlere dönüşür ve aydınlanmanın ardından sanayi kapitalizmine geçerken Osmanlı İmparatorluğu hep bir ümmet devleti olarak kaldı. Ne tam olarak aydınlanmaya girebildi ne de sanayi kapitalizminin getirdiği rüzgârı yakalayabildi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasıyla aydınlanma ve sanayileşme atılımı gibi kazanımlar çıktı ortaya. Ne var ki bunlar, toplumca bir çaba karşılığı elde edilmiş kazanımlardan çok, ilerici bir kadronun getirdiği düzenlemelerdi. O nedenle de toplum tarafından tam olarak sahiplenilmediler.

Son yüz yılda ülkemizde yaşanan sosyo-ekonomik evrim başlangıçta ileriye doğru olsa da sonradan çok daha karışık bir görünüm içine girdi. Bizde hiçbir zaman geniş bir sanayi burjuvazisi oluşamadı. Daha çok bir esnaf burjuvazisi oluştu. Hiçbir zaman kapitalizm, ahbap-çavuş kapitalizmini aşamadı. Türkiye bazen Batı’ya bazen Doğu’ya, bazen ileriye bazen geriye doğru kararsız bir denge içinde savrulup durdu.

Bu kitap Türkiye’nin Osmanlı’dan bu yana yaşadığı bu karışık ve kararsız değişimi değerlendirmeyi amaçlıyor.

Mahfi Eğilmez Kitapları
25,00 ₺ %36
15,99 ₺
1 günde kargoda
30 TL üzeri kargo bedava Kargo Bedava
Favorilerime Ekle

Kitap Ayrıntıları

ISBN: 9789751418531
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: 2. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 248
Basım: Nisan 2018
Mahfi Eğilmez

Mahfi Eğilmez Hakkında

Mahfi Eğilmez Kimdir?Mahfi Eğilmez 1950 yılında İstanbul’da doğmuştur. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye ve İktisat bölümünü bitirdi. Gazi Üniversitesinde Kamu Maliyesi alanında do...

"Değişim Sürecinde Türkiye" Kitabı Hakkında Yorumlar

Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
 • Berke Kutlay (02.08.2018)

  Türkiye ekonomisine dair kitapları incelemek bölümüm gereği önemli. Bu yüzden çıkar çıkmaz bu kitabı sipariş ettim. Yapılan sosyo ekonomik değerlendirmeler ise oldukça yerinde.

 • Barlas Karadaş (02.08.2018)

  Mahfi Hocamızın bu eşsiz eserini okumak gurur verdi.

 • Onur Baykam (28.07.2018)

  Türkiye’nin değişimini anlatan kitap ülkemizde yaşanan sosyo-ekonomik evrim başlangıcının ileriye doğru ilerledikçe nasıl karıştığını anlatan harika bir kitap. Mutlaka okumanızı tavsiye ederim.

 • Ada Erginsoy (27.07.2018)

  Türkiyenin ekonomi serüvenini merak edenler için çok güzel bir kitap. Cumhuriyetin ilk yıllarından günümüze kadar olan ekonomi politika değişimleri ve bunlara ilişkin verileri insanı sıkmadan, bir roman tadında insana veriyor.

 • Emel Erginsoy (11.07.2018)

  Türkiye'nin ekonomik sürecini merak edenler ekonomiye meraklı olanların mutlaka okuması gereken kitaplar arasında yer alan Değişim Sürecinde Türkiye Mahfi hocanın kalemiyle ayrı bir haz veriyor.

 • Canberk Babaoğlu (10.07.2018)

  Mahfi Eğilmez'in Değişim Sürecinde Türkiye adlı kitabını okumak benim için zevkti. İnsanın kendi yaşadığı toprakları tanıması ve onun için araştırmalar yapması gerçekten hoş bir davranış mutlaka okunması gereken bir kitap.

 • Ege Koç (05.07.2018)

  Değişim sürecinde Türkiye adlı kitabı aldım ve bir çırpıda bitirdiğimi söyleyebilirim. İnsanın üzerinde yaşadığı toprağı araştırması ve onun hakkında bilgi edinebilmesi gerçekten bir ihtiyaç.

 • Görkem Ayaydın (25.06.2018)

  Mahfi hocanın Değişim Sürecinde Türkiye kitabı bazı gerçekleri yüzüme çarparken önümüzdeki dönemde ne tür ekonomik çöküşler yaşanacak bunun üzerine de kitap yazması gerekiyor.

 • Emir Babacan (21.06.2018)

  Değişim Sürecinde Türkiye devlet sektöründe uzun yıllar emek vermiş yazar mahfi eğilmez'in en iyi kitaplarından biridir.

 • Sinem Paksüt (12.06.2018)

  Değişim Sürecinde Türkiye bir ekonomi kitabı gibi değil de roman tadında akıcılığa sahip muhteşem bir kitap olmuş. Mahfi hocamızın kalemine sağlık. Ayrım yapmadan her vatandaşın okuması gereken kitaplar arasında yer alıyor.