Dehşet Miğferi

Victor Pelevin
Alfa Yayınları

Ariadne, Theseus’un bir iplik yardımıyla Minotauros’un labirentinden çıkmasına yardım ettiğinde, yirmi birinci yüzyıl kurbanlarını da o labirentin kapısından dosdoğru içeri itmişti. İnternetteki forumların sonsuz labirentinde kapana kısılmış bir grup yabancı, daha önce hiç görmedikleri odalarda, Minotauros’un bizzat kendisi olan Dehşet Miğferi’nin esareti altında uyanırlar. Onlar her birine verilen tuhaf takma isimleriyle, bolca konuşma ve işe yarar bir avuç bilginin olduğu bir dünyada gerçeğe dönüş yollarını ararken, biz de kendimizi şu soruyu sorarken buluruz: Teknolojinin kendisi sadece bir efsaneden ibaret olabilir mi?

Çağdaş Rus romancı Victor Pelevin’in alışılmışın dışında eğlenceli yazım tarzıyla öne çıkan Dehşet Miğferi’nde, aklın sınırları zorlayan yapısını mitolojik figürler yoluyla anlamlandırmaya çalışırken, Minotauros’un labirentinde kaybolacak, belki de yok olacaksınız.

18,52 ₺ %28
13,33 ₺
1 günde kargoda
50 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava

Kitap Ayrıntıları

ISBN: 9786051717609
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 208
Basım: Ocak 2019
Ebat: 12x20 cm
Çevirmen: Dilek Şendil
Editör: Ebru Koç

Dehşet Miğferi Kitap Yorumları

Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
  • Görkem Başoğlu (11.02.2019)

    Sorgulayıcı ve düşündürücü bir kitap arayanlara tavsiye edeceğim bir kitap.

  • Rüya Fahri (08.02.2019)

    Din ve mitoloji ile ilgilenenlere tavsiye edeceğim bir kitap aklın sınırlarını zorlayan yapısı ile kitabın içerisinde kaybolacaksınız.

  • Burcu Dalkıran (08.02.2019)

    Son dönem yabancı yazarlar iyi kitaplara imza atıyorlar. Dehşet Miğferi sürükleyici bir kitap. Sorgulatıcı ve düşündürücü aynı zamanda.