Kidega'nın Delifişek Kitap Yorumu

Şeker Portakalı üçlemesinin son kitabı Delifişek'te Zeze artık genç bir çocuk. Diğer kitaplardaki çocuksuluğun yerini daha gerçekçi fikirler ve hayaller alıyor. Tıp eğitimine başlayan Zeze başka dünyalar keşfetmek için, yeni hayatlarla tanışmak hayaliyle eğitimini yarıda bırakıyor. Büyümüş, aşkla tanışmış, hayata atılmak üzere olan Zeze'yle vedalaşmaya hazırsanız Delifişek okumanız için sizleri bekliyor.

Kitap Açıklaması

Brezilyalı Jose Mauro de Vasconcelos’un, kendi yaşam kesitlerinden yola çıkarak yazdığı Şeker Portakalı’nı, Türkiye’de yediden yetmişe herkes yıllardır severek okuyor. Romanın kahramanı olan küçük Zeze, çocukların olduğu kadar büyüklerin de yüreklerinde yer etmeyi becermiş sevgili bir çocuktur. Şeker Portakalı’nın ikinci bölümü olan Güneşi Uyandıralım’da sevgili Zeze biraz daha büyümüştür.

Küçüklüğündeki biricik dostu Şeker Portakalı fidanı yoktur artık. Onun yerini yeni bir dost almıştır: yüreğinde yer eden sevgili bir kurbağa’dır bu yeni dost. Dizinin üçüncü kitabı olan Delifişek’te ise Zeze’yi daha da büyümüş bulacaksınız. Yeniyetmelikten çıkmakta, tam bir delikanlı olmaktadır. Yaşamın katı gerçekleriyle yüzyüzedir artık. Haklarını arayan, özgürlüğünü yaratmaya çalışan biridir Zeze.

Jose Mauro de Vasconcelos Kitapları
13,00 ₺ %30
9,10 ₺
1 günde kargoda
75 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Orijinal Başlık: Doidao
ISBN: 9789750724787
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 85
Basım:
Ebat: 125x195 cm
Çevirmen: İnci Kut
Ağırlık: 92
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
 • Emel Aykaç (19.10.2019)

  Güzeldi.

 • Aşkın Toraman (16.10.2019)

  Tek kelime ile muhteşem bir kitap.

 • Emel Kurutluoğlu (30.07.2019)

  Güneşi Uyandıralım kitabı ile sanki Zeze'nin o muhteşem hayal ve sıcak dünyasından uzaklaşmıştık. Delifişek te tekrar Zeze ve onun dünyası ile kavuşmuş gibi hissettim. Zeze kendini burada bildiğimiz Zeze gibi daha çok hissettirdi.

 • Emine Sucu (25.07.2019)

  Coğrafya, tembellere ve serserilere özgü bir derstir... Yazarın kendi hayatından esinlenerek yazdığı serinin son kitabı. Diğer iki kitabı gibi bunu da bir solukta okudum. İyi ki hayatıma girdin Zeze!

 • Armağan Numanoğlu (23.01.2019)

  Kitap, Zeze nin gençliğine bizi misafir ediyor. Her bir satırda, daha da gelişiyor, daha da kapsıyor olayı. Her kitapta olduğu gibi, bu kitabın da bitmesine üzüldüm.

 • Şahnur Topaloğlu (03.08.2018)

  Zeze artık büyümüş olsa bile Delifişek kitabında hala çocuksu masumluğu var.

 • Burcu Solmaz (16.07.2018)

  Delifişek kitabı ile küçük zezemiz artık büyümüş gerçekten deli bir fişek halini almış. Aynı heyecanı ve tadı verebilmesi oldukça ilginç.

 • Esma Pekkan (09.07.2018)

  Şeker portakalı ile gönüllerimize taht kuran zeze'nin 3. kitap olan Delifişek'te büyüdüğünü görüyor haksızlık karşısında nasıl mücadele ettiğine şahit oluyorsunuz.

 • Ada Aydan (19.06.2018)

  Delifişek serinin son kitabı bildiğim kadarıyla. Çünkü zeze artık delikanlı olmuş hak ve özgürlüğün peşine düşmüş bir delifişek gibi oradan oraya koşturuyor. Bu efsane seri tekrar tekrar okunacak kalitede yazılmış.

 • İbrahim Tuncer (04.06.2018)

  Şeker Portakalı serisinin üçüncüsüdür. Zeze bu kitabında yetişkin olarak yetişkinlerin dertleri ile başa çıkmaktadır. Şeker Portakalı ile aynı hazzı alabileceğiniz bir eser.