Kidega'nın Delifişek Kitap Yorumu

Şeker Portakalı üçlemesinin son kitabı Delifişek'te Zeze artık genç bir çocuk. Diğer kitaplardaki çocuksuluğun yerini daha gerçekçi fikirler ve hayaller alıyor. Tıp eğitimine başlayan Zeze başka dünyalar keşfetmek için, yeni hayatlarla tanışmak hayaliyle eğitimini yarıda bırakıyor. Büyümüş, aşkla tanışmış, hayata atılmak üzere olan Zeze'yle vedalaşmaya hazırsanız Delifişek okumanız için sizleri bekliyor.

Kitap Açıklaması

Brezilyalı Jose Mauro de Vasconcelos'un, kendi yaşam kesitlerinden yola çıkarak yazdığı Şeker Portakalı'nı, Türkiye'de yediden yetmişe herkes yıllardır severek okuyor. Romanın kahramanı olan küçük Zeze, çocukların olduğu kadar büyüklerin de yüreklerinde yer etmeyi becermiş sevgili bir çocuktur. Şeker Portakalı'nın ikinci bölümü olan Güneşi Uyandıralım'da sevgili Zeze biraz daha büyümüştür.

Küçüklüğündeki biricik dostu Şeker Portakalı fidanı yoktur artık. Onun yerini yeni bir dost almıştır: yüreğinde yer eden sevgili bir kurbağa'dır bu yeni dost. Dizinin üçüncü kitabı olan Delifişek'te ise Zeze'yi daha da büyümüş bulacaksınız. Yeniyetmelikten çıkmakta, tam bir delikanlı olmaktadır. Yaşamın katı gerçekleriyle yüzyüzedir artık. Haklarını arayan, özgürlüğünü yaratmaya çalışan biridir Zeze.Jose Mauro de Vasconcelos Kitapları

15,00 ₺ %40
9,00 ₺
1 günde kargoda
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Orijinal Başlık: Doidao
ISBN: 9789750724787
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 85
Basım:
Ebat: 125x195 cm
Çevirmen: İnci Kut
Ağırlık: 92
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
  • Emine Sucu (25.07.2019)

    Coğrafya, tembellere ve serserilere özgü bir derstir... Yazarın kendi hayatından esinlenerek yazdığı serinin son kitabı. Diğer iki kitabı gibi bunu da bir solukta okudum. İyi ki hayatıma girdin Zeze!