Dengesiz Güçler Merkezi Avrasya

İmparatorluklardan İttifaklara İttifaklardan Kaoslara

Haktan Birsel

Kitap Açıklaması

Avrasya'yı Avrasyalılar Anlar….

Avrasya'da 1990 yılından itibaren başlamış olan bir güç mücadelesi vardır. Mücadelenin doğası asimetriktir. Asimetrinin en büyük özelliği çok boyutlu olmasıdır. Bu nedenle; tek başına bir gücün başarılı olma şansı neredeyse mevcut değildir. Çünkü özellikle oyun alanı Avrasya olunca, asimetrik bir mücadelede tek başına hiçbir gücün başarılı olma şansı yoktur. Bu güç ister ABD, ister ÇİN, isterse de Avrupa Birliği veya Rusya Federasyonu olsun.

Mücadeleyi iyi anlayabilmek için olayların tamamına dışarıdan bakmak çok önemlidir.Çünkü haritanın tamamına dışarıdan bakıldığı zaman çok boyutlu mücadele alanı net olarak görülebilmektedir.

Okunması için hazırlamış olduğum kitabın en önemli amacı da Avrasya haritasına dışarıdan bakılmasını sağlayabilmektir.
Avrasya ı Avrasyalılar anlar mantığında hareket etmek önemlidir. Çünkü tarih boyunca savaş, göç, ticaret ve seyahat gibi nedenler ile dünyanın en kalabalık ve karışık nüfusuna sahip Avrasya kıtası sürekli bir insan hareketliliği yaşanmıştır.Bu hareketlilik, aynı zamanda kültürlerin de birinden diğerine taşınmasına ve böylece tanınıp benimsenmesine sebep olmuştur. Böylece, tarihi süreç içinde ortak bir Avrasya kültürü oluşmuştur.

Bu nedenle Türkiye'de yaşasak da, Anadolu'dan çok uzak bir coğrafyada, örneğin Kırgızistan'da meydana gelen bir olaya gösterilen tepkiyi en iyi şekilde bizler anlayabiliriz.Çünkü, bizler hepimiz hem Avrasya'nın bir parçasıyız, hem de Avrasyalıyız.Haktan Birsel Kitapları

30,00 ₺ %18
24,60 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789752552951
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 175
Basım:
Ebat: 13,5x21 cm
Editör: Şerafettin Aybars
Ağırlık: 170
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.