Deniz Duası

Khaled Hosseini
3 kişi
Kidega'nın Deniz Duası Kitap Yorumu

Khaled Hosseini'nin yeni kitabı Deniz Duası mülteci bebek Aylan Kurdi'nin hikayesini konu alıyor. Bir insanlık dramının işlendiği kitapta babanın çocuğunu mektupları yer alıyor. Okurun gözlerini dolduracak bu duygusal kitabı edinmelisiniz.

Kitap Açıklaması

"Ah nasıl yakarıyorum denize bunu bilmesi için."

Uçurtma Avcısı, Bin Muhteşem Güneş, Ve Dağlar Yankılandı romanları ile tüm dünyada milyonlar tarafından okunmayı sürdüren Khaled Hosseini'den olağanüstü bir ağıt!

Hosseini'nin, 2015 yılının Eylül ayında, Avrupa'da güvenli bir yere ulaşmaya çalışırken Akdeniz'de boğulan ve cansız cesedi kıyıya vuran üç yaşındaki Suriyeli mülteci Aylan Kurdi'nin hikayesinden esinlenerek kaleme aldığı Deniz Duası, mülteci sorununa son derece çarpıcı bir bakış getiriyor.

Suriyeli bir babanın, sonu belirsiz bir yolculuğa çıkmadan önce, oğluna yazdığı bir mektup şeklinde tasarlanmış olan metin, savaştan ve zulümden kaçarken denizlerde kaybolan binlerce mülteciye adanmış.

Deniz Duası'nın tüm gelirini, iyi niyet elçisi olarak görev aldığı Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR) ve Khaled Hosseini Foundation'a aktaran Hosseini, (UNHCR) mülteci kamplarını ziyaret etmeye, çeşitli platformlarda bu sorunu dile getirmeye ve bağış toplamaya devam ediyor.

"Ama o hayat, o dönem şimdi bana bile sahte geliyor, unutulup gitmiş bir söylenti gibi."Khaled Hosseini Kitapları

18,00 ₺ %25
13,50 ₺
1 günde kargoda
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Türü: Edebiyat, Roman
ISBN: 9786051853109
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 48
Basım:
Ebat: 13,5x19,5 cm
Çevirmen: Cem Alpan
Ağırlık: 48
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
  • Zuhal YAZICI (29.11.2020)

    Çok ince ve okurken bir anlam veremediğim bir kitap

  • Berfin Eviz (07.06.2019)

    hayata bakış açımı değiştiren kitaplardan biri...