Depresyon Yas ve Melankoli

Darian Leader
Encore Yayınları

Modern tıp depresyon konusunda neden yanılıyor? Yüzeysel semptomların ötesinde ne yatıyor? Kayıp deneyimiyle nasıl başa çıkabiliriz?

Depresyon Yas ve Melankoli’de Darian Leader, yas tutmanın ve melankolinin depresyon dediğimiz şeyin kalbinde yattığını ama bunların iç yaşamımıza etkilerini tam olarak kavrayamadığımızı savunuyor. Kayıp deneyimine nasıl tepki verdiğimize daha derinden bakarak bizi, eğer izin verirsek yıkıma yol açabilecek duyguların kıskacından kurtarmayı amaçlıyor.

Leader’ın yas tutma uğraşına dair analizi örnek niteliğinde. Büyük düşünürlerin karmaşıklıklarını çözebilen iyi bir yazar var karşımızda. Depresyonun Yas ve Melankoli, size gerçekten yardımcı olabilecek bir eser.

-Independent

Depresyon Yas ve Melankoli, yas tutma süreci ve kayba dair çağdaş fikirler üzerine önemli ve tam zamanında yazılmış bir inceleme.

-London Review of Books

Kışkırtıcı ve tartışma yaratacak bir kitap… Küresel bir soruna dair, sevdiklerini kaybedenlere yeni cevaplar sağlayabilecek büyüleyici bir bakış açısı.

-Daily Record

İkna edici ve cesaretlendirici… Mutlaka okunması gereken bir kitap. Zihnin yaşamına dair düşüncelerimize yapılan değerli bir katkı.

-Daily Telegraph

Darian Leader Kitapları
Şimdi ek %8 KDV indirimiyle!
25,93 ₺ %28
18,67 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
50 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava

Kitap Ayrıntıları

ISBN: 9786059949606
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 200
Basım: Aralık 2018
Ebat: 13,5x19,5 cm
Darian Leader

Darian Leader Hakkında

Darian Leader, 1965 yılında Kaliforniya'da doğmuştur. Londra ve Leeds'de pisikanalitik uygulamalar sürdürmektedir. Aynı zamanda Leeds Metropolitan University'de Psikanaliz Araştırmaları Bölümünde ve L...

Depresyon Yas ve Melankoli Kitap Yorumları

Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.